Zaloguj się

PKP CARGO przewozi mimo epidemii

PKP CARGO przewozi mimo epidemii Fot. PKP CARGO

Mimo epidemii koronawirusa PKP CARGO realizuje przewozy zarówno w ruchu krajowym, jak i międzynarodowym bez przeszkód. Przewoźnik wprowadził procedury bezpieczeństwa, które mają zapewnić płynne funkcjonowanie firmy.

W strukturach PKP CARGO powołano Zespół Zarządzania Kryzysowego, który opracował i wdrożył w całej Grupie procedury bezpieczeństwa dla pracowników dyspozytur, drużyn trakcyjnych i innych osób bezpośrednio odpowiadających za obsługę pociągów i ładunków. Zaostrzone zasady bezpieczeństwa epidemiologicznego objęły także pracowników administracyjnych.

- Naszym najważniejszym zadaniem jest zabezpieczenie procesu przewozowego, aby bez problemów przewieźć każdy ładunek nadany przez klienta. I to zadanie w pełni realizujemy - podkreśla Czesław Warsewicz, prezes PKP CARGO SA. - Z powodu koronawirusa działalność ograniczyły niektóre firmy transportu drogowego, które nie wożą towarów np. do Włoch czy Hiszpanii, gdzie jest najwięcej przypadków zarażenia koronawirusem. Kolej natomiast utrzymała przewozy do tych państw, gdyż organizacja transportów szynowych znacznie ogranicza ryzyko zarażenia się i zachorowania na COVID-19. Tym samym wzrosło strategiczne znaczenie naszej branży dla utrzymania łańcuchów dostaw w Polsce i Europie.

Źródło: PKP CARGO

O transporcie w dobie epidemii koronawirusa czytaj także:
- Zielone korytarze dla dostawców
- Interaktywna mapa dla firm transportowych pomocna w dobie kryzysu

Ostatnio zmieniany w czwartek, 26 marzec 2020 15:15
Zaloguj się by skomentować