Zaloguj się

Jak wygląda dostawa w polskim e-commerce? - Raport 2019 Furgonetka

Jak wygląda dostawa w polskim e-commerce? - Raport 2019 Furgonetka Pixabay

Serwis Furgonetka opublikował czwartą edycję raportu, w którym znajduje się analiza sklepów online pod kątem oferowanych przez nie form doręczenia i ich cen. Z badań wynika, że kupując w małych i średnich sklepach internetowych, za dostawę zamówienia trzeba średnio zapłacić 15,66 zł, a w dużych 10,91 zł.

Formy dostawy w sklepach internetowych
Dane pokazują, że aż 40% małych i średnich sklepów online oferuje tylko jedną formę dostawy kurierem. 43% dużych sklepów proponuje klientom cztery i więcej opcji wysyłki zakupów online. Najpopularniejszą formą doręczenia, poza kurierem, w polskich e-sklepach są Paczkomaty. Zauważa się jednak rosnącą tendencję, zwłaszcza w dużych sklepach, wykorzystywania punktów odbioru, jak: sklepy Żabka czy stacje Orlen.

Cena dostawy zakupów online w Polsce
Koszt dostawy przesyłki przedpłaconej w małym lub średnim sklepie internetowym wynosi średnio 15,66 zł. Opcja przesyłki za pobraniem kosztuje tu średnio 20,96 zł. W przypadku dużych sklepów cena dostawy jest niższa i wynosi 10,61 zł za paczkę przedpłaconą oraz 14,53 zł za pobraniem.
Już 71% dużych sklepów ma w ofercie opcję darmowej wysyłki, a średnia wartość koszyka, od której jest dostępna, wynosi 169,21 zł.

W badaniu przeanalizowano 1059 polskich małych i średnich oraz dużych sklepów internetowych, które wybrano losowo. Publikacja wskazuje również najpopularniejsze firmy kurierskie. Zebrane dane uzupełniają opinie ekspertów z branży.

Cały raport można pobrać ze strony https://furgonetka.pl/blog.

Źródło: Furgonetka

O usługach kurierskich czytaj także:
- Poczta Polska przechowa przesyłki adresowane do osób objętych kwarantanną
- Weekendowe dostawy InPost

Ostatnio zmieniany w piątek, 27 marzec 2020 14:47
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe