Zaloguj się

UTLC ERA łączy intermodalnie Skandynawię i Chiny

Spółka The United Transport and Logistics Company - Eurasian Rail Alliance (UTLC ERA), we współpracy z niemieckim portem Mukran oraz rosyjskim portem Bałtyjsk, uruchomiła nowe połączenie intermodalne umożliwiające przewozy między Chinami a Skandynawią.

Transport na tej trasie polega zwykle na przewiezieniu towarów ze Skandynawii do portów w Hamburgu lub Duisburgu, które stąd drogą lądową trafiają do Chin. Nowe połączenie zainicjowane przez spółkę kolei rosyjskich, białoruskich i kazachstańskich - UTLC ERA - jest świetną alternatywą dla dotychczasowego łańcucha dostaw.
Jak donosi portaltsl.pl, dzięki nowej usłudze, skandynawskie ładunki będą wysyłane drogą morską z Portu Mukran do Bałtyjska, a następnie pojadą koleją przez Litwę, Białoruś, Rosję i Kazachstan do końcowego odbiorcy w Chinach. Procesy logistyczne skróci list przewozowy CIM/SMGS. Według informacji podanej przez portaltsl.pl przesyłki ze Szwecji dotrą do Chin w ciągu około 15 dni. Pociągi towarowe będą wysyłane raz w tygodniu.

Źródło: portaltsl.pl

O transporcie intermodalnym czytaj także:
- 2019 - rekordowy rok przewozów intermodalnych
- Naczepy samochodowe na torach

Ostatnio zmieniany w wtorek, 31 marzec 2020 13:20
Zaloguj się by skomentować