Zaloguj się

#ZacznijOd590 razem z GS1

  •  Materiały Partnera - GS1 Polska
  • Kategoria: Wieści z GS1

Epidemia koronawirusa wstrzymuje rozwój gospodarki i spowolnia funkcjonowanie firm z różnych sektorów. Powstaje jednak wiele inicjatyw, które wspierają polskie przedsiębiorstwa. Fundacja GS1 Polska zadbała o Uczestników Systemu.

GS1 jest międzynarodową organizacją zarządzającą systemem GS1. W poszczególnych krajach za administrację systemu odpowiedzialne są organizacje krajowe GS1. W Polsce robi to Fundacja GS1 Polska z siedzibą w Poznaniu, która w tym roku obchodzi 30-lecie swojej działalności.
Organizacja GS1 opracowuje zasady, standardy i rozwiązania biznesowe, które usprawniają łańcuchy dostaw w wielu branżach. Instytucja doradza m.in. podczas wdrażania etykiety logistycznej GS1, weryfikacji jakości kodów czy audytu traceability.
W trudnej sytuacji, w jakiej znalazły się przedsiębiorstwa z powodu epidemii koronawirusa, Fundacja postanowiła szczególnie wesprzeć Uczestników Systemu GS1. Blisko połowa firm, w warunkach kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa, utrzyma stabilność finansową najwyżej przez 2-3 miesiące. Co siódma firma jest w stanie wytrwać do 4 tygodni, a część już nie daje sobie rady.1 Dlatego GS1, organizacja o globalnym zasięgu, wspierająca handel w 150 krajach na świecie i kojarzona przede wszystkim z najbardziej popularnym kodem kreskowym, zainicjowała kampanię #zacznijod590, promującą firmy uczestniczące w systemie GS1 w Polsce.
Na stronie Fundacji aktywowano specjalny blok #ZacznijOd590 poświęcony produktom i usługom Uczestników Systemu, których w Polsce jest już 26300. Informacje te będą również rozsyłane w comiesięcznym newsletterze do 15000 firm z Polski.

- To kolejna nasza inicjatywa na trudne czasy. Pragniemy podzielić się dobrymi przykładami i energią. Równolegle priorytetowo traktujemy wszystkie firmy, które do tej pory nie były Uczestnikami Systemu GS1. Jest okazja, aby także one sięgnęły po korzyści płynące ze standardów GS1 - mówi Aleksander Niemczyk, prezes GS1 Polska.

Organizacja GS1 zachęca do zapoznania się z produktami i usługami, które oferują Uczestnicy Systemu GS1 oraz do udziału w akcji #zacznijod590, ponieważ pozwala ona łatwo sprawdzić źródło pochodzenia produktów i wspierać lokalne przedsiębiorstwa. Wystarczy sprawdzić trzy pierwsze cyfry kodu kreskowego i wybrać te, które wskazują na towar pochodzący od producenta lub dystrybutora, który zarejestrował się w Systemie GS1 w Polsce.

- Ze względu na stan epidemii większość sklepów stacjonarnych została zamknięta. Możliwa jest jednak sprzedaż on-line. GS1 Polska przygotowało narzędzia oraz poradniki edukujące, jak skutecznie sprzedawać w Internecie - dodaje Elżbieta Hałas, członkini zarządu GS1 Polska.

1 https://www.parkiet.com/Firmy/304019923-Koronawirus-calkowicie-sparalizowal-blisko-jedna-trzecia-firm.html

Materiały dotyczące sprzedaży na platformach typu marketplace dostępne są w dedykowanej zakładce. Dostępne są porady dotyczące platform sprzedażowych firm Amazon, Google, eBay czy Carrefour: https://www.gs1pl.org/o-nas/ecommerce/sprzedaz-na-marketplace

Więcej informacji na temat kampanii znajduje się na stronie: https://www.gs1pl.org/zacznijod590

O GS1 czytaj także:
- Poznań wdrożył obowiązek odbioru faktury elektronicznej
- Branża kurierska rośnie trzykrotnie szybciej niż PKB Polski

Ostatnio zmieniany w czwartek, 02 kwiecień 2020 10:18
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe