Zaloguj się

Do akcji #RatujBiznes przyłączają się kancelarie prawne i podatkowe

Do akcji #RatujBiznes przyłączają się kancelarie prawne i podatkowe Fot. Pixabay

200 kancelarii prawnych i podatkowych przyłączyło się do akcji #RatujBiznes zainicjowanej przez Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

#RatujBiznes to akcja informacyjno-organizacyjna, której celem jest pomoc małym i średnim przedsiębiorstwom w czasie zahamowania gospodarki z powodu epidemii koronawirusa. Na stronie internetowej www.rzecznikmsp.gov.pl/ratujbiznes są zgromadzone informacje o możliwościach, jakie aktualnie daje przedsiębiorcom stan prawny. Są to takie rozwiązania, jak: wnioski o odroczenie terminu zapłaty podatku/zapłaty zaległości podatkowych, o rozłożenie na raty zapłaty zaległości podatkowej, o umorzenie zaległości podatkowych, o odroczenie terminu płatności składek ZUS, o zwolnienie płatnika z obowiązku opłacania nieopłaconych składek ZUS, w zakresie świadczeń postojowych, o udzielenie pomocy (pożyczki) na ratowanie, w zakresie tymczasowego wsparcia restrukturyzacyjnego itp.
Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców zwrócił się do kancelarii prawnych i kancelarii doradztwa podatkowego, by wsparli akcję poprzez nieodpłatne porady dla przedsiębiorców.
Na apel rzecznika adwokaci, radcowie prawni i doradcy podatkowi, choć sami mierzą się z ogromnymi trudnościami, odpowiedzieli bardzo entuzjastycznie.
W ciągu kilkudziesięciu godzin od startu akcji #RatujBiznes, czyli od 30 marca br., do Biura Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców wpłynęło około 200 zgłoszeń od kancelarii prawnych i podatkowych, które chcą pomagać drobnym przedsiębiorcom pro publico bono.

- Bardzo nas cieszy, że środowisko prawnicze swoim szerokim zaangażowaniem w akcję #RatujBiznes wspiera mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa. Nasze Biuro wyraża ogromną wdzięczność wszystkim uczestniczącym w akcji #RatujBiznes kancelariom prawnym i podatkowym. Jest niezmiernie istotnym, by w tych ciężkich czasach wspólnie pomagać tym, którzy najmocniej odczują załamanie gospodarcze - informuje Jacek Cieplak, zastępca Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców - koordynator generalny akcji #RatujBiznes.

Na jaką pomoc mogą liczyć przedsiębiorcy?
W ramach akcji #RatujBiznes radcowie prawni, adwokaci i doradcy podatkowi pomogą nieodpłatnie mikro, małym i średnim przedsiębiorcom w przygotowaniu i składaniu wniosków o pomoc - ulgi i wsparcie.
Lista kancelarii prawnych i doradczych, które przystąpiły do akcji, będzie zamieszczona i aktualizowana na stronie: www.rzecznikmsp.gov.pl/ratujbiznes.

Więcej informacji na temat akcji #RatujBiznes oraz możliwości przyłączenia się do niej znaleźć można na stronie internetowej: www.rzecznikmsp.gov.pl/ratujbiznes oraz na facebooku: https://www.facebook.com/ratujbiznes/

Źródło:  Biuro Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców

O działaniach gospodarczych związanych z koronawirusem czytaj także:
- Transportowcy z 8 państw Europy domagają się zawieszenia pakietu mobilności
- Praca zdalna - już nie przywilej, ale konieczność

Ostatnio zmieniany w piątek, 03 kwiecień 2020 16:51
Zaloguj się by skomentować