Zaloguj się

INPOST w służbie urzędniczej

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
INPOST w służbie urzędniczej Fot. InPost

InPost przekazał dwa nowe, specjalistyczne Paczkomaty® Urzędowi Miasta Gorzowa Wielkopolskiego. Dzięki nim mieszkańcy będą mogli załatwić sprawy urzędowe bez konieczności bezpośredniego kontaktu z pracownikami Urzędu.

Paczkomaty® pozwolą petentom na samodzielne nadanie i odebranie dokumentów urzędowych. Współpraca InPost z Urzędem w Gorzowie nawiązała się w wyniku rosnącego zapotrzebowania na sprawne, a jednocześnie - ze względu na powszechne zagrożenie zarażeniem koronawirusem - bezkontaktowe usługi. Takich urzędowych Paczkomatów® pojawi się w polskich miastach więcej. Zespół R&D, będący w strukturach InPost, już wcześniej pracował nad wdrożeniem specjalnej usługi dla urzędów. Wybuch pandemii przyspieszył tylko prace nad komercjalizacją koncepcji.

- Dedykowany zespół naszych specjalistów pracował w zasadzie 24h na dobę i w ekspresowym tempie przygotował projekt, konieczną infrastrukturę sprzętową oraz architekturę IT. Natomiast prezydent Gorzowa Wielkopolskiego, jako pierwszy stwierdził, że to jest świetny pomysł i rozwiązanie obecnych bolączek. Szybko stworzyliśmy maszyny skonfigurowane pod potrzeby miast i przygotowaliśmy usługę InPost Urząd24, która znacznie ułatwi obieg dokumentów między urzędem a mieszkańcami. Pierwsze dedykowane Paczkomaty® oznaczone herbem miasta właśnie zostały postawione w Gorzowie Wielkopolskim. Dodatkowo, aby maksymalnie ułatwić załatwianie spraw urzędowych, umożliwiliśmy mieszkańcom Gorzowa nadanie dokumentów z każdego innego Paczkomatu® na terenie miasta do Paczkomatu "urzędowego". Takie rozwiązanie w okresie pandemii jest o wiele bezpieczniejsze zarówno dla mieszkańców, jak i dla samych urzędników - powiedział Rafał Brzoska, założyciel i prezes InPost. - Już kilka miast zwróciło się do nas z podobną prośbą o pomoc w odblokowaniu urzędów.

- Szukaliśmy rozwiązań, które ułatwią życie gorzowianom. Zwróciliśmy się do InPost, czy pomogą nam w rozwiązaniu problemu obsługi mieszkańców. Odpowiedź była błyskawiczna i już po tygodniu zostały uruchomione dwa Paczkomaty, które powinny zdecydowanie usprawnić pracę urzędu - powiedział Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa Wielkopolskiego.

Jak korzystać z urzędowych Paczkomatów® InPost?
Aby załatwić konkretną sprawę (np. zarejestrować pojazd; zawnioskować o wydanie dowodów rejestracyjnych, kart pojazdu, pozwoleń czasowych oraz tablic rejestracyjnych; zgłosić zbycie pojazdu, zmianę stanu faktycznego lub demontaż pojazdu; zawnioskować o wymianę dokumentów komunikacyjnych i ich weryfikację, co do zgodności z posiadaną ewidencją), mieszkaniec Gorzowa musi wypełnić prosty formularz na stronie urzad24.inpost.pl/Gorzow i zanieść wymagane dokumenty do dowolnego, wybranego przez siebie Paczkomatu® na terenie miasta. Koszt nadania wynosi 5,99 zł. Odbieranie dokumentów nadanych przez urzędników do mieszkańców będzie możliwe w Paczkomatch® InPost przy ulicy Sikorskiego 3-4 oraz przy ulicy Myśliborskiej 34, zlokalizowanych obok budynków Urzędu Miasta. Ponadto InPost rekomenduje w trakcie trwania pandemii wygodny i bezpieczny odbiór dokumentów zdalnie przy pomocy darmowej aplikacji InPost Mobile z poziomu smartfona (aplikacja do pobrania w sklepach App Store i Google Play), zamiast standardowego użycia panelu dotykowego.

Źródło: InPost

O usługach kurierskich w dobie pandemii czytaj także:
- Poczta Polska przechowa przesyłki adresowane do osób objętych kwarantanną
- Praca kurierów w czasie epidemii

Ostatnio zmieniany w wtorek, 07 kwiecień 2020 14:51
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe