Zaloguj się

Misja #lotdoDomu zakończona

Misja #lotdoDomu zakończona Fot. PLL LOT

Zakończyła się jedna z najbardziej skomplikowanych logistycznie operacji lotniczych przeprowadzonych przez PLL LOT i polski rząd. Jej celem było zorganizowanie bezpiecznego powrotu Polaków będących poza granicami naszego kraju.

W ramach akcji #lotdoDomu, w ciągu zaledwie trzech tygodni, odbyło się prawie 400 rejsów z ponad 70 destynacji na sześciu kontynentach.

- Naszą misją, realizowaną we współpracy z rządem polskim, było zapewnienie jak największej liczbie rodaków bezpiecznego powrotu do kraju i rodzin, z którymi zostali rozdzieleni przez pandemię koronawirusa SARS-CoV-2. Misją realizowaną w rekordowym tempie, w warunkach wyścigu z czasem i zamykaniem granic kolejnych krajów. 13 marca wieczorem rząd ogłosił decyzję o czasowym zamknięciu granic Rzeczpospolitej Polskiej oraz zawieszeniu połączeń lotniczych, a już w niedzielę 15 marca ruszyły pierwsze loty czarterowe LOT, umożliwiające Polakom powrót do domu - czytamy na stronie internetowej PLL LOT.

PLL LOT planuje teraz zaktywizować swoje działania w obszarze transportów cargo. Most powietrzny utworzony między Polską a Chinami umożliwił specjalne rejsy medical cargo, którymi transportowane są produkty medyczne służące do walki z koronawirusem. Oferta cargo jest także skierowana do prywatnych przedsiębiorców, którzy mogą z niej korzystać odpłatnie.

Źródło: PLL LOT

O transporcie w czasie epidemii czytaj także:
- Transportowcy z 8 państw Europy domagają się zawieszenia pakietu mobilności
- PKP CARGO przewozi mimo epidemii

Ostatnio zmieniany w środa, 08 kwiecień 2020 07:20
Zaloguj się by skomentować