Zaloguj się

Amazon otworzył nowoczesne centrum logistyczne w Gliwicach i szuka pracowników

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
Amazon otworzył nowoczesne centrum logistyczne w Gliwicach i szuka pracowników Fot. Amazon

To już ósmy obiekt logistyczny firmy Amazon w Polsce. Gliwickie centrum jest największym budynkiem inwestora w Polsce - ma ponad 210 000 m kw. i pracuje w nim 3900 robotów transportowych.

Otwarcie centrum logistycznego w Gliwicach jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie polskich oraz europejskich klientów na obsługę e-commerce. Obiekt dysponuje powierzchnią ponad 210 000 m kw. i wykorzystuje technologię Amazon Robotics. W realizacji zamówień pracownikom pomagać będzie aż 3900 robotów transportowych. Innowacyjna technologia wesprze proces składowania i kompletowania zamówień. Dzięki niej skróci się czas wysyłki przesyłek do klientów, a także zwiększy przestrzeń magazynowa.

- Cieszymy się, że to właśnie w Gliwicach powstało kolejne nowoczesne Centrum Logistyki E-commerce Amazon. Wychodzimy z atrakcyjną ofertą pracy, jednocześnie dając szansę na rozwój w jednej z najbardziej dynamicznych firm technologicznych na świecie. Amazon w Gliwicach wesprze także lokalne społeczności i współpracujące z nami przedsiębiorstwa - mówi dyrektor regionalny Amazon w Polsce, Marian Sepesi.

Nowy obiekt to także nowe miejsca pracy, których Amazon przygotował aż 1000. Trwa rekrutacja pracowników na stanowiska kierownicze, m.in.: w finansach, HR, logistyce czy inżynierii oraz na stanowiska poziomu początkowego.

- W Amazon staramy się tworzyć jak najlepsze warunki pracy dla naszych pracowników. Oferujemy prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenie, ciepłe posiłki za złotówkę, bezpłatny transport do pracy i z powrotem na wybranych trasach czy bonus miesięczny do 15% - w tym 8% za frekwencję indywidualną i 7% za produktywność zespołu. Wierzymy, że dobre miejsce pracy to również zapewnianie odpowiednich warunków do rozwoju. Z tego względu, w ramach programu "Postaw na swój rozwój" pokrywamy nawet 95% kosztów kształcenia na kursach, dzięki którym pracownicy zdobywają nowe umiejętności i kompetencje szczególnie poszukiwane na rynku pracy - mówi Marta Dworowska, dyrektor HR w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Źródło: Amazon

O inwestycji Amazona w Gliwicach czytaj także w:
- Czasopismo Logistyka nr 1/2020

Ostatnio zmieniany w piątek, 10 kwiecień 2020 13:21
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe