Zaloguj się

Poczta Polska współpracuje z Ministerstwem Zdrowia i dystrybuuje środki ochrony do służb medycznych

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
Poczta Polska współpracuje z Ministerstwem Zdrowia i dystrybuuje środki ochrony do służb medycznych Fot. Poczta Polska

Płyny dezynfekujące, maseczki ochronne, rękawiczki - niezbędne środki ochrony sprowadzone z Chin - dostarcza do przychodni, szpitali i aptek Poczta Polska. Spółka współpracuje z Ministerstwem Zdrowia, Agencją Rezerw Materiałowych oraz Agencją Rozwoju Przemysłu w ramach tzw. "Akcji Specjalnych".

Poczta Polska musiała przeprowadzić konieczne reorganizacje i przekształciła swoje sortownie w Łodzi i Grodzisku Mazowieckim na magazyny, do których trafiają materiały dezynfekcyjne i ochronne sprowadzane z Chin. Tutaj są sortowane i odpowiednio pakowane w mniejsze zestawy. Potem, zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, przewożone są do placówek medycznych na terenie Polski. Dotychczas w ten sposób rozprowadzono prawie milion litrów płynów dezynfekcyjnych, 10 mln masek ochronnych, 10 mln rękawic ochronnych oraz ponad 22 tys. pakietów (zawierających po: 10 l płynu, 100 masek i 200 rękawic) do oddziałów służby zdrowia i aptek.

- Potencjał logistyczny Poczty Polskiej pozwala na sprawną dystrybucję materiałów ochronnych dla służby zdrowia. W magazynie w Łodzi praca trwa 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu. Współpracujemy z Ministerstwem Zdrowia, Agencją Rezerw Materiałowych oraz Agencją Rozwoju Przemysłu, pomagają nam żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Działamy wspólnie na rzecz najważniejszej teraz sprawy, jaką jest walka z epidemią - mówi Paweł Przychodzeń, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej ds. logistyki.

Poczta Polska przewozi chińskie ładunki także do jednostek Agencji Rezerw Materiałowych i Agencji Rozwoju Przemysłu. Stamtąd transportuje je również do pozostałych placówek nadzorowanych przez Ministerstwo Zdrowia. W najbliższych dniach Polska spodziewa się lądowania największego samolotu transportowego na świecie. Gigantyczny Antonow An-225 przywiezie sprzęt medyczny potrzebny do walki z koronawirusem. Akcję rozładunku i dystrybucji  tego sprzętu przeprowadzą: Agencja Rezerw Materiałowych, Wojsko Polskie oraz Poczta Polska.
Udział w "Akcji Specjalnej" biorą udział pracownicy Poczty, ale przyjmowani są również ochotnicy z zewnątrz. Praca odbywa się w trybie zmianowym i jest wynagradzana. Więcej informacji na stronie: www.poczta-polska.pl/aplikuj.

Źródło: Poczta Polska

O logistyce w czasie pandemii czytaj także:
- Misja #lotdoDomu zakończona
- InPost w służbie urzędniczej
- Ważny głos Europejskiego Stowarzyszenia Logistycznego (ELA)

Ostatnio zmieniany w piątek, 10 kwiecień 2020 13:27
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe