Zaloguj się

Kuehne + Nagel wprowadza platformę eShipAsia

Kuehne + Nagel wprowadza platformę eShipAsia Fot. Kuehne + Nagel

Nowa internetowa platforma logistyczna eShipAsia spełnia wymagania azjatyckich firm logistycznych, umożliwiając im optymalizację transportu towarów na podstawie: trasy, czasu tranzytu oraz kosztów.

- Jako jeden z największych światowych rynków, handel wewnątrz Azji jest bardzo dynamiczny i rozdrobniony. Charakteryzuje się transakcyjnymi modelami biznesowymi. To sprawia, że znalezienie i zlecenie najlepszych opcji transportu przez logistyków jest wyzwaniem i zadaniem czasochłonnym - mówi Casper Ellerbaek, starszy wiceprezes Kuehne + Nagel, odpowiedzialny za spedycję morską w regionie Azji i Pacyfiku.

Dzięki platformie eShipAsia logistycy mają dostęp do danych z 20 krajów. Mogą szybko porównać rozkłady rejsów i stawki na podstawie informacji o 2220 parach portów, 7500 lokalnych pętlach i 54 głównych przewoźnikach. Narzędzie wyposażone jest w wiele filtrów, które pozwalają precyzyjnie dostosować wyniki wyszukiwania do własnych preferencji.
Uzyskane wyniki z ofertami są transparentne i uwzględniają wszystkie obowiązujące opłaty. Można je zapisać i wykorzystać później lub dokonać rezerwacji od razu. Przydatnym rozwiązaniem jest automatyczne odnawianie stawek, które pomaga użytkownikom zaoszczędzić czas podczas wyboru i zlecania transportu. Dzięki zaawansowanym funkcjom monitorowania i śledzenia online użytkownicy są na bieżąco informowani o statusie przesyłki w dowolnym miejscu i czasie. Kuehne + Nagel zapewnia również klientom wsparcie w trybie offline.

- Użytkownicy biorący udział w testach pilotażowych potwierdzili, że eShipAsia umożliwia im podejmowanie lepszych i szybszych decyzji. Wszystko dlatego, że platforma optymalizuje przesyłki wewnątrz Azji w oparciu o trasę, czas tranzytu i koszty. Z przyjemnością zapewniamy naszym Klientom bezproblemową obsługę cyfrową, skracając tym samym procesy, trwające kilka dni do kilku sekund - bez żadnej szkody dla jakości usług i poziomu stawek - powiedział Jens Drewes, prezes Kuehne + Nagel w regionie Azji i Pacyfiku.

Platforma jest rozszerzeniem możliwości przeglądania, wyceny, zlecania i monitorowania transportu w trybie online i jest w pełni zintegrowana z myKN. Dostępna jest dla klientów w: Singapurze, Malezji, Tajlandii, Japonii, Wietnamie, Indonezji, Korei Południowej i w Chinach w różnych lokalnych językach.

Źródło: Kuehne + Nagel

O platformach logistycznych czytaj także:
- Usługi transportowe od teraz dostępne na Fixly
- DB Schenker wdraża nową, cyfrową platformę bookingową - connect 4 land

Ostatnio zmieniany w piątek, 10 kwiecień 2020 14:31
Zaloguj się by skomentować