Zaloguj się

Powstanie pierwszy w Polsce wysokiej klasy magazyn AutoStore

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
Powstanie pierwszy w Polsce wysokiej klasy magazyn AutoStore Fot. 7R

Deweloper 7R wybuduje nowoczesny magazyn BTS w Goleniowie. Będzie to pierwszy w Polsce zautomatyzowany obiekt magazynowy klasy A z systemem AutoStore.

Inwestycja powstanie dla szwedzkiej firmy Hultafors Group w systemie design & build. Nowy obiekt będzie dysponować około 30 000 m kw. powierzchni użytkowej. Magazyn będzie w pełni zautomatyzowany i wyposażony w zaawansowaną technologię robotów. Tak specjalistyczny obiekt wymaga spełnienia restrykcyjnych międzynarodowych norm bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Budynek będzie certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie "Very Good".

- Magazyn BTS dla Hultafors Group będzie obiektem klasy A, wyposażonym w system AutoStore. Zaprojektujemy go zgodnie z naszą eko koncepcją 7R Green, która koncentruje się przede wszystkim na maksymalizacji efektywności energetycznej budynku poprzez zastosowanie nowoczesnych rozwiązań, takich jak panele fotowoltaiczne i gniazda do ładowania samochodów elektrycznych - twierdzi Karol Górnicki, BTS Leasing Manager w 7R.

- Szukaliśmy partnera, który wesprze nas w stworzeniu nowoczesnego magazynu w Polsce, skupiając się na zasadach zrównoważonego rozwoju. Goleniów to doskonały wybór pod kątem lokalizacji dla dystrybucji produktów z portfolio naszych marek na cały rynek europejski - mówi Nicklas Axell, Group Logistics Director w Hultafors Group.

- W styczniu tego roku powołaliśmy w 7R nowy zespół dedykowany projektom BTS. Nasi eksperci dokładnie przeanalizowali wymagania logistyczne i wyzwania Hultafors Group. Dzięki takiemu modelowi pracy jesteśmy w stanie szybko opracować innowacyjną koncepcję budowy magazynu, która została dostosowana do konkretnych potrzeb naszego klienta - podsumowuje Maciej Krawiecki, Head of Leasing w 7R.

Obiekt ma być oddany do użytku w lutym 2021 r. W procesie planowania projektu Hultafors Group doradzała firma CBRE.

Źródło: 7R

O inwestycjach logistycznych czytaj także:
- Amazon otworzył nowoczesne centrum logistyczne w Gliwicach i szuka pracowników
- Hines sprzedał 6 parków dystrybucyjnych

Ostatnio zmieniany w wtorek, 14 kwiecień 2020 14:47
Zaloguj się by skomentować