Zaloguj się

HUB logistics: Magazynowanie krótkoterminowe spot i overflow jako odpowiedź na bieżące wyzwania w logistyce i łańcuchu dostaw

  •  Artykuł sponsorowany
  • Kategoria: Logistyka

HUB logistics, regionalny operator logistyczny wywodzący się z Finlandii, zwiększył możliwości rozszerzenia powierzchni swojego centrum logistycznego w Pęcicach k. Warszawy do niemal 20 tys. m kw. od maja 2020. Obiekt zlokalizowany w centralnej Polsce, w pobliżu dogodnych połączeń drogowych, kolejowych i lotniczych, przeznaczony jest do świadczenia usług w modelu spot i overflow, nastawionym na czasową obsługę nadwyżek magazynowych.

Odpowiedź na kryzys i zakłócenia w łańcuchach dostaw
Bieżąca sytuacja, w tym ograniczenia w transporcie i zakłócenia w łańcuchach dostaw spowodowała nieoczekiwane problemy z logistyką w wielu firmach produkcyjnych i handlowych. Należą do nich m.in. tymczasowe przestoje w wysyłkach produkcji, nieregularne dostawy, konieczność tymczasowego przechowania zapasów dostarczonych transportem morskim z Dalekiego Wschodu lub innych regionów świata, a także obsługa dodatkowych wolumenów sprzedaży internetowej.
Krótkoterminowe magazynowanie w modelu spot i overflow w każdym z wymienionych przypadków pozwoli na szybkie rozwiązanie problemów, a dzięki temu zachowanie płynności działania bez nadmiernego wzrostu kosztów logistyki.

Elastyczne warunki i szybki start obsługi
Elastyczne i krótkoterminowe umowy stanową podstawę działania w modelu spot i overflow - centrum logistyczne HUB logistics w Pęcicach oferuje obsługę magazynową w oparciu o umowy krótkoterminowe lub umowy na czas nieokreślony z elastyczną możliwością ich wypowiedzenia.
Kluczowym aspektem jest bardzo krótki czas uruchomienia usługi. Istniejąca infrastruktura magazynowa, gotowy do szybkiego skonfigurowania dla nowych klientów system WMS oraz doświadczona kadra umożliwiają rozpoczęcie obsługi magazynowej w bardzo krótkim czasie - standardowo od 2 do 4 tygodni. Dostępna powierzchnia magazynowa może zostać wynajęta w całości lub części, w zależności od zapotrzebowania klienta.

Utrzymanie jakości logistyki
Obsługa magazynowa realizowana przez doświadczony zespół HUB logistics obejmie m.in.: wysyłki B2B i B2C, rozładunek kontenerów, przygotowywanie towaru do obsługi przez centra automatyczne oraz szeroki zakres usług VAS.
Centrum dysponuje nowoczesnym systemem WMS Logifact przystosowanym do obsługi multi-user dającym możliwość integracji z systemami klientów. Zapewnia kontrolę nad sprawnością realizacji zleceń i przepływem towaru oraz raportowanie realizacji.
Pełna obsługa magazynowa w połączeniu z dogodną lokalizacją centrum logistycznego w centralnej Polsce oraz dobrym dostępem zarówno do sieci komunikacyjnej jak i terminali popularnych operatorów (Poczta Polska, DHL, InPost, DPD) pozwoli utrzymać konkurencyjne terminy i jakość dostaw.
Od lutego 2019 HUB logistics realizuje już w tej lokalizacji usługi składowania i obsługi magazynowej dla swojego głównego klienta.

HUB logistics - skandynawska jakość współpracy
HUB logistics działa w Finlandii od 1992 r., gdzie specjalizuje się w usługach z zakresu logistyki kontraktowej. W Polsce firma jest obecna od 2015 r., a jej dynamiczny rozwój datuje się od 2017 r. i zakupu obecnej na polskim rynku od 15 lat firmy doradztwa logistycznego Logisys. Dzięki temu HUB logistics w Polsce oferuje klientom pełen zakres usług logistycznych, obejmujących logistykę kontraktową oraz doradztwo logistyczne, łącząc doświadczenie i bardzo dobrą znajomość lokalnego rynku ze skandynawską jakością współpracy.

 

Ostatnio zmieniany w czwartek, 23 kwiecień 2020 13:09
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe