Logo
Wydrukuj tę stronę

DKV rozdaje kierowcom zestawy ochronne

DKV Euro Service, przy wsparciu Polskiej Unii Transportu, prowadzi kampanię wręczania kierowcom aut ciężarowych zestawów ochronnych. W skład zestawu wchodzą: maseczki, płyn dezynfekujący i rękawiczki. W ramach kontynuacji kampanii DKV weszło we współpracę m.in. z fundacją Truckers Life, aby wspólnie rozdawać zestawy ochronne na przygranicznych parkingach. Kampania ruszyła 20 kwietnia przy granicy w Świecku.

- Postanowiliśmy na początek rozdawać materiały na terenie województwa dolnośląskiego zarówno kierowcom wyruszającym w trasę, jak i wracającym. Przygotowaliśmy kilkaset zestawów, które dzięki pomocy PUT wręczamy na dużych parkingach w pobliżu granicy niemieckiej - komentuje Mariusz Derdziak, dyrektor sprzedaży DKV Euro Service Polska.

Inicjatywę chętnie komentują obdarowani kierowcy: - Na pewno będziemy korzystać. Teraz wszędzie wymagana jest maska, okulary, płyn do dezynfekcji - mówi Miłosz Wiesław. - Największe wyzwanie to dostanie się do publicznych toalet. Poza tym trzeba mieć wodę i płyny dezynfekujące, bo nikt nie udostępnia tego tak po prostu - dodaje Paweł Piotrowski. - Na parkingach wszystkie punkty gastronomiczne są pozamykane, kierowca musi sobie radzić tylko i wyłącznie na własną rękę - mówi Andrzej Wiekierak.

Akcję wsparł też wrocławski WITD, którego przedstawiciele rozdawali materiały wraz z organizatorami na parkingu przy przejściu Kudowa-Słone - Náchod.

Źródło: Biuro Prasowe DKV Euro Service Polska; ZEBRA PR Sp. z o.o.

O transporcie w czasie epidemii czytaj także:

- Rząd przedłużył tymczasowe odstępstwa w zakresie czasu pracy kierowców
- Obowiązek noszenia maseczek ochronnych w transporcie

Ostatnio zmieniany w środa, 06 maj 2020 11:18
© 2000-2022 Sieć Badawcza Łukasiewicz - Poznański Instytut Technologiczny