Zaloguj się

7R wchodzi na rynek lubelski

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
7R wchodzi na rynek lubelski Fot. 7R

Powstanie 7R Park Lublin. Inwestycja składać się będzie z pięciu budynków o łącznej powierzchni około 110 tys. m kw.

- Polska to istotny hub logistyczny w Europie Środkowo-Wschodniej, a większa regionalizacja centrów dystrybucji jest ważnym elementem adaptacji łańcucha dostaw do zmieniających się dynamicznie potrzeb rynku. Prognozujemy ponadto, że w długoterminowej perspektywie umocni się trend przenoszenia części linii produkcyjnych z Azji z powrotem do Europy. W konsekwencji wzrośnie popyt na hale przemysłowe i powierzchnie magazynowe w całym kraju, ale także na ścianie wschodniej. Rozwijający się system dróg oraz dostępność pracowników to czynniki, które z pewnością przyciągną inwestorów do Lublina - komentuje Bartłomiej Krawiecki, członek zarządu, Head of Development w 7R.

Kompleks logistyczny będzie miał bardzo dobrą lokalizację w dzielnicy przemysłowej - blisko centrum Lublina i zaledwie 3 km od jego obwodnicy. Łatwy dostęp do dróg ekspresowych S12 i S19 oraz dobra infrastruktura drogowa i kolejowa miasta to kolejne atuty lokalizacji.

- Nasz lubelski kompleks, ze względu na położenie w granicach miasta, zaoferuje najemcom obiekty wielofunkcyjne. Znajdą się wśród nich duże hale magazynowe, powierzchnie dostosowane do prowadzenia działalności produkcyjnej oraz małe moduły, około 2 tys. m kw., typowe dla naszych magazynów miejskich City Flex. Łącząc różne parametry budynków w jednym parku logistycznym, chcemy stworzyć elastyczną ofertę odpowiadającą na różne potrzeby najemców - dodaje Maciej Krawiecki.

- Planowana inwestycja logistyczno-przemysłowa w Lublinie to projekt, w którym mieliśmy przyjemność reprezentować firmę 7R. Ogromny potencjał tego obiektu polega na jego bliskości z centrum miasta i idealnym dostępie do obwodnicy. Czynniki te niewątpliwie gwarantują sukces projektowi na bardzo perspektywicznym lubelskim rynku - mówi Wojciech Kosiór, dyrektor ds. projektów specjalnych i BTS w Dziale Powierzchni Magazynowych i Przemysłowych CBRE - firmy, która doradzała 7R m.in. w wyborze lokalizacji.

Źródło: 7R

O inwestycjach logistycznych czytaj także:
- Panattoni inwestuje na Mazurach
- Powstanie pierwszy w Polsce wysokiej klasy magazyn AutoStore

 

Ostatnio zmieniany w czwartek, 23 kwiecień 2020 19:56
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe