Zaloguj się

DPD Polska poszerza sieć swojej infrastruktury - nowe sortownie staną w Poznaniu i Gdańsku

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
DPD Polska poszerza sieć swojej infrastruktury - nowe sortownie staną w Poznaniu i Gdańsku Fot. Panattoni

Rozpoczęła się budowa dwóch sortowni dla firmy DPD Polska o łącznej powierzchni 7200 m kw. Inwestycje realizuje firma Panattoni.

Handel elektroniczny rozwija się bardzo dynamicznie, a wybuch epidemii dodatkowo przyczynił się do zwiększenia wolumenu towarów kupowanych online. Sytuacja wpływa na błyskawiczny rozwój rynku KEP. Pod koniec marca br. obrót firm kurierskich był większy o 20 proc. w stosunku do tego z początku roku. Aby sprostać większym zadaniom, branża KEP potrzebuje nowych powierzchni.
Firma DPD Polska, należąca do DPDgroup - drugiej pod względem wielkości międzynarodowej sieci kurierskiej w Europie, zdecydowała się na budowę nowych oddziałów. Sortownie DPD powstaną w Panattoni Park Poznań X oraz Panattoni Park Gdańsk Airport. Każda z nich będzie dysponować powierzchnią liczącą około 3 600 m kw. Obiekty będą wyposażone w system sortujący, liczne bramy na poziomie "0" oraz wygodne place manewrowe.

- Rozwój e-commerce, wzrost rynku przesyłek ekspresowych i rosnące wymagania konsumentów wymagają od nas ciągłego modernizowania infrastruktury. Naszym celem jest dostarczanie przesyłek bezpiecznie, szybko i sprawnie. Budowa nowych obiektów to okazja do wdrożenia energooszczędnych i zrównoważonych technologii, a także efektywniejsze sieci połączeń drogowych i redukcja emisji CO2 na trasach łączących sortownie i oddziały - mówi Rafał Nawłoka, prezes zarządu DPD Polska.

Panattoni Park Poznań X oraz Panattoni Park Gdańsk Airport to doskonałe lokalizacje. Pomorski kompleks położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie portu lotniczego im. Lecha Wałęsy, a także 18 km od Portu Gdańskiego i głębokowodnego terminala kontenerowego DCT Gdańsk. Wielkopolski park znajduje się 13 km od Poznania, blisko drogi ekspresowej S11, która docelowo połączy województwo śląskie na południu z zachodniopomorskim na północy. Około 1 kilometra w linii prostej przebiega autostrada A2, która gwarantuje sprawny transport między najważniejszymi ośrodkami logistycznymi w Europie Środkowo-Wschodniej.

- W 2019 roku liczba paczek w Polsce przekroczyła pół miliarda, a zgodnie z prognozami wzrośnie do nawet 850 milionów w roku 2023. Wolumen przesyłek może się jeszcze powiększyć, jeśli będzie się utrzymywać obecny rozwój w branży. Firmy kurierskie poszukują najatrakcyjniejszych lokalizacji dla swoich sortowni, by znaleźć się jak najbliżej klienta i usprawnić procesy operacyjne. Dzięki ogromnej sieci parków logistycznych możemy zaoferować strategiczne położenie, niezależnie od regionu. Współpraca z DPD Polska jest tego najlepszym przykładem. Dla tego klienta tworzymy obiekty na Pomorzu i w Wielkopolsce - mówi Michał Samborski, Head of Development z Panattoni.

Budowa sortowni zakończy się wiosną 2021 roku. Firma DPD przedłużyła także umowy najmu obiektów o łącznej powierzchni ponad 10 000 m kw. w ramach Panattoni Park Sosnowiec II oraz Panattoni Park Kraków III.

Źródło: Panattoni

O inwestycjach logistycznych czytaj także:
- 7R wchodzi na rynek lubelski
- Panattoni inwestuje na Mazurach

Ostatnio zmieniany w niedziela, 26 kwiecień 2020 14:03
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe