Zaloguj się

Koronawirus a ruch flot komercyjnych w Polsce

Epidemia koronawirusa ma duży wpływ na mobilność przedsiębiorstw w Polsce. Firma Webfleet Solutions przyjrzała się dodatkowo aktywności flot w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Webfleet Solutions zajmuje się działalnością w zakresie zarządzania flotą. Świadczy usługi dla ponad 50 tys. klientów. Dysponując danymi z blisko miliona pojazdów: samochodów ciężarowych, autobusów, furgonetek oraz pojazdów osobowych wykorzystywanych w działalności gospodarczej, takiej jak: transport, dystrybucja, dostawy do domu, usługi serwisowe, usługi ochrony, służby ratunkowe i wiele innych, firma dokonała analizy aktywności flot komercyjnych w okresie pandemii.
Analiza danych dotyczących ruchu pojazdów klientów platformy Webfleet w okresie od 17 lutego do 17 kwietnia 2020 roku wskazuje na spadek aktywności floty w związku z ograniczeniem przemieszczania się i kontaktów społecznych, wprowadzonymi przez polski rząd w związku z pandemią. Bardzo mały ruch floty w czasie Wielkanocy wiąże się z dniami wolnymi od pracy.

Źródło: Webfleet Solutions

O transporcie w czasie epidemii czytaj także:
- Ekspertyza: Mobilność regionalna w dobie kryzysu
- Obowiązek noszenia maseczek ochronnych w transporcie

Ostatnio zmieniany w niedziela, 26 kwiecień 2020 14:08
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe