Zaloguj się

Cushman & Wakefield radzi, jak wrócić do pracy

Cushman & Wakefield radzi, jak wrócić do pracy Fot. Pixabay

Firma doradcza Cushman & Wakefield opracowała poradnik "Recovery Readiness: A How-to Guide for Reopening your Workplace" adresowany do najemców i właścicieli nieruchomości. W publikacji znaleźć można porady w zakresie organizacji powrotu do miejsc pracy po zniesieniu nakazu izolacji.

- To niezwykle ważne dla zdrowia i bezpieczeństwa ludzi na całym świecie, aby organizacje podjęły odpowiednio przemyślane środki ostrożności przy organizacji powrotu pracowników do miejsc pracy. Poradnik ten został opracowany przez naszych ekspertów ds. workplace we współpracy z najwybitniejszymi naukowcami, aby ułatwić proces powrotu ogromnej rzeszy pracowników do pracy. Przedstawia on szybkie i elastyczne rozwiązania, których wdrożenie nie wymaga dużych nakładów - powiedział John Forrester, prezes Cushman & Wakefield i dyrektor wykonawczy RRTF.

Cushman & Wakefield posiada ogromną wiedzę i doświadczenie wynikające ze współpracy z Vanke Service oraz wspierania firm w Chinach, które stanęły przed zadaniem zorganizowania pracownikom powrotu do pracy. Z tej pomocy skorzystało aż 10 tys. firm zatrudniających niemal milion pracowników powracających na stanowiska pracy w zarządzanych przez Cushman & Wakefield budynkach o łącznej powierzchni ponad 74 mln m kw.

Poradnik zawiera dobre praktyki i wskazuje sześć istotnych działań koniecznych w przygotowaniu miejsca pracy dla pracowników:

1. Przygotowanie budynku - wdrożenie planów sprzątania, kontrole przed powrotem, kontrole instalacji mechanicznych oraz systemów ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji.
2. Przygotowanie pracowników - opracowanie zasad podejmowania decyzji o tym, którzy pracownicy powrócą do biur, zarządzanie zmianami/harmonogramami oraz komunikacja z pracownikami.
3. Kontrola dostępu - wdrożenie procedur dotyczących kontroli bezpieczeństwa i zdrowia, funkcjonowania recepcji budynku, nadawania i przyjmowania przesyłek, korzystania z wind oraz przyjmowania gości.
4. Stworzenie planu dystansowania społecznego - stosowanie wytycznych dotyczących ograniczania liczby osób przebywających w danym miejscu, zarządzanie harmonogramami i trasy przemieszczania się pracowników w biurze.
5. Zmniejszenie liczby punktów kontaktu i częstsze sprzątanie - wdrożenie zasady otwartych drzwi i czystego biurka, planów spożywania posiłków i regularnego sprzątania powierzchni wspólnych.
6. Komunikacja w celu zwiększenia zaufania - należy zwracać uwagę na ewentualne obawy pracowników związane z powrotem do pracy, zadbać o przejrzystą komunikację oraz regularnie ich wysłuchiwać i przeprowadzać ankiety.

- Proces powrotu do miejsc pracy będzie wyglądał w każdej organizacji inaczej, ale zasady zaprezentowane w poradniku mają zastosowanie do praktycznie każdego właściciela i najemcy nieruchomości. Starając się wspólnie odnaleźć się w tej skomplikowanej i bezprecedensowej sytuacji, nasi eksperci będą oferowali zarówno ogólne wskazówki, jak i indywidualne rozwiązania każdorazowo dostosowane do potrzeb naszych klientów - powiedziała Despina Katsikakis, dyrektor Workplace Business Performance, Cushman & Wakefield.

Źródło: Cushman & Wakefield

Poradnik firmy Cushman & Wakefield  

O dobrych praktykach czytaj także:
- Dobre praktyki zmniejszania ryzyka rozprzestrzeniania się Covid-19 w logistyce

Ostatnio zmieniany w piątek, 24 kwiecień 2020 16:23
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe