Zaloguj się

Nowy zarząd Fundacji GS1 Polska

  •  Materiały Partnera - GS1 Polska
  • Kategoria: Wieści z GS1

Efektem pierwszego posiedzenia Rady GS1 Polska na lata 2020-2024 jest wybór składu prezydium rady i zarządu GS1 Polska. Nowym Prezesem organizacji została Joanna Redmer.

Fundacja GS1 Polska jest jedyną instytucją upoważnioną do przyjmowania firm z naszego kraju do Systemu GS1. Nadaje im uprawnienia do stosowania kodów GS1 oraz wspiera je w efektywnym wdrażaniu standardów. System GS1 jest obecny w Polsce już 30 lat. 25 lat funkcję polskiej organizacji GS1 pełnił Instytut Logistyki i Magazynowania (obecnie Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ - Instytut Logistyki i Magazynowania). W 2016 roku nowym podmiotem gospodarczym pełniącym samodzielnie funkcję polskiej organizacji GS1 jest Fundacja GS1 Polska. Organem nadzorującym działalność zarządu Fundacji oraz reprezentującym interesy Uczestników Systemu GS1 jest Rada GS1 Polska.

Na stanowisku przewodniczącego Rady zasiadł Jarosław Gulowaty z Fresh Logistics z Raben Group. Wiceprzewodniczącymi zostali Krzysztof Niciejewski z Leroy Merlin Polska oraz Marcin Dopierała z Jerónimo Martins Drogerie i Farmacja. Stanowisko Prezes organizacji zajęła Joanna Redmer, a wspierać ją będzie z poziomu członkini zarządu Elżbieta Hałas.

- Dziś skończyłem czteroletnią misję, a także kadencję prezesa zarządu GS1 Polska. Serdecznie dziękuję za lata współpracy z Państwem. To był niezwykły czas innowacyjnych wdrożeń, pełen sukcesów, ale i wyzwań oraz rozwoju - podziękował na LinkedInie dotychczasowy Prezes GS1, Aleksander Niemczyk. - Życzę nowemu Zarządowi, nowej Radzie GS1 Polska oraz jej Prezydium energii do działania, efektywnych wdrożeń standardów oraz inspirujących planów dalszego rozwoju.

Joanna Redmer, Prezes Zarządu Fundacji GS1 Polska, ukończyła studia na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. W Instytucie Logistyki i Magazynowania (obecnie Sieci Badawczej ŁUKASIEWICZ - Instytucie Logistyki i Magazynowania) pracowała od 2002 roku. Od roku 2017 koordynowała współpracę z GS1 Polska, a od 2019 była pełnomocnikiem Dyrektora Instytutu oraz liderem do spraw współpracy z GS1 Polska. Zajmowała się koordynacją działań w projektach B+R, usługowych (szkoleniach, weryfikacji kodów), informatycznych i marketingowych. Od 2003 roku pracuje nad wdrażaniem standardów GS1, szczególnie w zakresie projektów wdrożeniowych etykiety logistycznej w łańcuchach dostaw dla sieci handlowych wraz z koordynacją wdrożeń u dostawców, a także komunikatów awizo dostawy (DESADV). Brała udział w pracach na rzecz wdrażania standardów GS1 w Siłach Zbrojnych RP we współpracy z Inspektoratem Wsparcia Sił Zbrojnych.

Obecny zarząd oraz Rada GS1 Polska są w pełni zmobilizowani do wsparcia Uczestników Systemu GS1 w trudnym czasie pandemii, który ma ogromny wpływ na spowolnienie gospodarki. Jego najbliższym celem jest przygotowanie Organizacji i Uczestników Systemu na powrót do nowej rzeczywistości gospodarczej i biznesowej.

O GS1 Polska czytaj także:
- Szybka ścieżka GS1 dla firm z branży medycznej
- #ZacznijOd590 razem z GS1

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 27 kwiecień 2020 15:54
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe