Zaloguj się

Biznes kontra korona

Biznes kontra korona Fot. Pixabay

"Biznes kontra korona" to inicjatywa CSR Consulting i Mazowieckiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża. Jej celem jest ułatwienie współpracy firm oferujących pomoc z organizacjami społecznymi. Na platformie bizneskontrakorona.pl można dowiedzieć się o konkretnych potrzebach, które określone są w cegiełkach. Cegiełki można sfinansować, wspierając w ten sposób lokalne organizacje społeczne.

Platforma www.bizneskontrakorona.pl działa od 24 kwietnia br. Dzięki niej firmy, mające środki i chcące pomagać, mogą znaleźć lokalne grupy społeczne potrzebujące wsparcia w czasie epidemii. Organizacje pozarządowe, takie jak Polski Czerwony Krzyż, na bieżąco monitorują lokalne potrzeby i mają najlepsze informacje o tym, kto najbardziej oczekuje pomocy.

- W odpowiedzi na otaczającą nas rzeczywistość postanowiliśmy działać i zdecydowaliśmy się aktywnie włączyć we wsparcie w obecnej sytuacji - mówi Małgorzata Greszta, partner zarządzająca CSR Consulting. - We współpracy z Mazowieckim Oddziałem Okręgowym Polskiego Czerwonego Krzyża uruchomiliśmy platformę "Biznes kontra korona", której celem jest wspomaganie organizacji społecznych w niesieniu pomocy konkretnym grupom beneficjentów na poziomie lokalnym, którzy wobec zagrożeń pandemii potrzebują dodatkowego wsparcia. Naszym największym zasobem są relacje i te włączamy do realizacji tego projektu. W realizację projektu może się włączyć każda firma - bez względu na wielkość czy branże.

Poprzez platformę można udzielić konkretnej pomocy. "Cegiełki", które można tu kupić, podzielone są na 5 grup: sprzęt i materiały medyczne, artykuły spożywcze, artykuły chemiczne i higieniczne, środki ochrony osobistej, wsparcie organizacyjne. Opisy potrzeb są bardzo szczegółowe i umożliwiają adekwatną pomoc.

- W czasie epidemii sytuacja zmienia się dynamicznie - my również musimy dostosować się, aby jak najlepiej odpowiadać na pojawiające się wyzwania. Zmieniliśmy sposób działania - dowozimy podopiecznym żywność i niezbędne artykuły chemiczne, instalujemy przyszpitalne namioty do wstępnych badań pacjentów oraz podejmujemy środki prewencyjne chroniące najbardziej narażonych - wyjaśnia Honorata Krzywoń, dyrektor Mazowieckiego Oddziału Okręgowego PCK. - Wymaga to zdecydowanie większego nakładu pracy oraz środków. Zarówno nasi pracownicy jak i wolontariusze robią wszystko, aby podopieczni PCK pozostali bezpieczni i nie odczuli skutków pandemii, jednak bez wsparcia zewnętrznego jest to bardzo trudne.

- Z biznesem współpracujemy od lat. Obecna sytuacja, czyli m.in. ograniczenie kontaktów, praca zdalna wymagają nowych form współdziałania - stąd pomysł na zwiększenie roli komunikacji online. W takim opisaniu i wycenieniu konkretnych potrzeb upatrujemy też szansę na zaangażowanie się partnerów dysponujących mniejszym potencjałem, wszak wolę pomagania posiadają wszyscy - dodaje Michał Mikołajczyk, wiceprezes Mazowieckiego Oddziału Okręgowego PCK.

O działaniach związanych z pandemią koronawirusa czytaj także:
- Poczta Polska współpracuje z Ministerstwem Zdrowia i dystrybuuje środki ochrony do służb medycznych
- Do akcji #RatujBiznes przyłączają się kancelarie prawne i podatkowe

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 27 kwiecień 2020 17:03
Zaloguj się by skomentować