Zaloguj się

DB Schenker pomaga w budowie kolei miejskiej we Frankfurcie nad Menem

DB Schenker pomaga w budowie kolei miejskiej we Frankfurcie nad Menem Fot. DB Schenker

DB Schenker przewozi transportem kolejowym i drogowym 1400 elementów potrzebnych do budowy nowej linii kolei miejskiej we Frankfurcie nad Menem. Zlecenie jest częścią dużego, kilkumiesięcznego projektu budowlanego.

Trwa budowa nowej linii kolejki miejskiej we Frankfurcie. Trasa, która liczy 2,7 km długości, połączy nowo powstałą dzielnicę miejską z centrum Frankfurtu. Fragment nowej linii kolejowej będzie przebiegać przez dwa tunele o długości 850 m każdy. Do budowy tych tuneli potrzebne są pierścienie ze zbrojonego betonu. DB Schenker dostarcza je na plac budowy ciężarówkami. To kluczowe zadanie w realizacji projektu. Budowa tuneli wymaga zastosowania aż 1400 pierścieni, a każdy z nich składa się z sześciu części i waży 27 t.

- Elementy są transportowane od producenta w północnych Niemczech do terminalu cargo na lotnisku we Frankfurcie pociągiem towarowym - mówi Stefan Kümpel, Project Manager z zespołu transportów specjalnych DB Schenker.

W czasie kilku miesięcy trwania budowy ładunek zostanie przewieziony przez 47 pociągów, z których każdy będzie transportować 180 elementów składowych - ułożonych w stosy po trzy i o łącznej masie ponad 800 t. Następnie elementy są przeładowywane z pociągu na samochody ciężarowe. W tym procesie pracownicy DB SCHENKERjetcargo wykorzystują wózki widłowe dużych udźwigów.

- Jeden pociąg odpowiada 30 ładunkom samochodów ciężarowych - wyjaśnia Stefan Kümpel.

Transport drogowy obsługują dwie ciężarówki DB Schenker, które wykonują przewozy wahadłowe na 16-kilometrowej trasie między terminalem towarowym a placem budowy.

- Odpowiadamy za wiele zadań, jednak do tej pory nie wspieraliśmy tak dużego projektu budowy tuneli jak ten - mówi Stefan Kümpel.

Źródło: DB Schenker

O transporcie dużych ładunków czytaj także:
- Fracht FWO Polska przewiózł największy kombajn zbożowy na świecie
- Transport ładunku ponadgabarytowego - studium przypadku

Ostatnio zmieniany w wtorek, 28 kwiecień 2020 15:02
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe