Zaloguj się

Od dziś nowe wnioski o karty do tachografów cyfrowych

Od dziś nowe wnioski o karty do tachografów cyfrowych Fot. Pixabay

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych uruchomiła nową platformę do elektronicznego składania wniosków o karty do tachografów cyfrowych. Od 4 maja obowiązują również nowe wzory wniosków.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 17 października 2019 r. w sprawie kart do tachografów cyfrowych (Dz. U. z 2019 r. poz. 2209), które weszło w życie 14 grudnia 2019 r., zmieniły się zasady składania wniosków o karty do tachografów cyfrowych. Wnioskujący mają także możliwość skorzystania z opcji online, która wymaga potwierdzenia podpisem elektronicznym lub profilem zaufanym m.in. przez logowanie do swojego konta bankowego.
Procedura złożenia wniosku elektronicznego jest prosta, szybka i ekonomiczna - wnioskujący oszczędzają pieniądze i czas potrzebny na przesłanie papierowego wniosku do PWPW. Osoby, które z różnych powodów nie mogą złożyć wniosku o kartę do tachografu w formie elektronicznej, mogą to zrobić w tradycyjny sposób. Będą jednak musiały użyć nowych formularzy, które są do pobrania na stronie www.info-car.pl. Wypełniony formularz, wraz z wymaganymi załącznikami i oświadczeniami, należy wydrukować i wysłać na adres PWPW. Podpisy pod wnioskiem papierowym oraz oświadczeniami powinny być złożone własnoręcznie i czytelnie.

Źródło: Pomorskie Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych

O tachografach czytaj także:
- Dlaczego powinieneś przechowywać dane z tachografu?
- Uszkodzona karta kierowcy, co zrobić?

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 04 maj 2020 14:22
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe