Zaloguj się

Żabka inwestuje w centra logistyczne i rekrutuje pracowników

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka

Sieć Żabka dynamicznie rozwija swoje centra logistyczne - podnosi efektywność łańcuchów dostaw, rekrutuje pracowników i planuje otworzyć kolejny obiekt dystrybucyjny.

Żabka Polska posiada centra logistyczne w: Szałszy koło Gliwic, Będzieszynie koło Pruszcza Gdańskiego, Plewiskach koło Poznania, Nadarzynie i Tychach. Dostawy do sklepów Żabka realizowane są w całej Polsce sześć dni w tygodniu. Ponad 80 proc. sklepów obsługiwanych jest logistycznie co drugi dzień. Sieć sukcesywnie doskonali serwis logistyczny i podejmuje szereg działań w samych centrach logistycznych, biorąc pod uwagę rozwiązania ekologiczne.
We wszystkich pięciu obiektach zatrudnionych jest łącznie prawie 900 osób, ale wciąż trwa rekrutacja na stanowiska: operatów wózków widłowych, specjalistów obsługujących procesy magazynowe, magazynierów, specjalistów ds. strategii magazynowej, kontrolerów, specjalistów ds. realizacji wysyłki, dyspozytorów, specjalistów ds. wsparcia logistyki oraz analityków.

- Logistyka jest dla sieci handlowych jednym z najważniejszych obszarów działania, który pozwala im na jak najlepsze odpowiadanie na potrzeby klientów, w taki sposób, aby mogli znaleźć na sklepowych półkach to, czego potrzebują. Niezmiernie ważne jest dla nas także dbanie o dobrą współpracę z franczyzobiorcami. Dlatego też stawiamy na ciągły rozwój centrów logistycznych, poszukując kolejnych specjalistów, którzy wesprą nas w codziennych wyzwaniach i dalszym ulepszaniu procesów związanych z przyjmowaniem i dystrybucją towaru - mówi Katarzyna Słabowska, dyrektor departamentu logistyki w firmie Żabka.

Sieć planuje także zupełnie nową inwestycję. W trzecim kwartale tego roku powstanie w Tyńcu Małym pod Wrocławiem kolejne centrum dystrybucyjne liczące ponad 20 tys. m kw. powierzchni magazynowo-biurowej. Obiekt będzie obsługiwać blisko 1000 sklepów zlokalizowanych głównie w południowo-zachodniej Polsce.

- Mając na uwadze rozwój naszej sieci pod kątem liczby placówek, jak również asortymentu produktowego, podejmujemy działania nastawione na rozbudowę łańcucha dostaw, czyniąc go jednocześnie jak najbardziej nowoczesnym, optymalnym i przyjaznym dla środowiska. Powstanie nowego Centrum Logistycznego Żabki w okolicy stolicy Dolnego Śląska, pozwoli nam jeszcze lepiej reagować na potrzeby naszych klientów w południowo-zachodniej Polsce oraz podnieść efektywność dostaw do sklepów. Stworzymy w regionie także nowe miejsca pracy - prowadzimy już pierwsze rekrutacje - zaznacza Katarzyna Słabowska.

W nowym centrum pracę będzie mogło znaleźć około 200 osób, w tym m.in.: pracownicy na stanowiskach kierowniczych, specjaliści obsługujący procesy magazynowe oraz operatorzy wózków widłowych. Rekrutacja już trwa. W czasie pandemii i w trosce o bezpieczeństwo rozmowy z kandydatami prowadzone są również telefonicznie i online. W przypadku rozmów w biurze zainteresowani pracą przyjmowani są z uwzględnieniem wszelkich środków ostrożności. Żabka Polska oferuje swoim pracownikom umowę o pracę oraz system wynagrodzeń zawierający premie, dodatki transportowe, wsparcie w dojazdach do i z pracy oraz premię wakacyjną. Aplikacje należy wysyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Źródło: Żabka Polska

O inwestycjach logistycznych czytaj także:
- Green Factory Logistics buduje nowy magazyn
- DPD Polska poszerza sieć swojej infrastruktury - nowe sortownie staną w Poznaniu i Gdańsku

Ostatnio zmieniany w wtorek, 05 maj 2020 14:20
Zaloguj się by skomentować