Zaloguj się

Amazon planuje nowe centrum logistyczne w Łodzi

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka

Nowa inwestycja będzie drugim obiektem Amazona w regionie łódzkim. Centrum przyczyni się do rozszerzenia oferty produktowej i wsparcia większej liczby sprzedawców w ramach usługi "Fulfillment by Amazon".

Amazon posiada już jedno centrum logistyczne w regionie łódzkim - jest nim obiekt działający od 2019 roku w Pawlikowicach, w którym pracuje ponad 700 osób. Na skutek rosnącego zapotrzebowania na usługi Amazon, firma podjęła decyzję o budowie nowego oddziału w Łodzi. Będzie on dysponować 40 000 m kw. powierzchni, a zatrudnienie znajdzie w nim 100 osób. Rekrutacja pracowników, m.in. dla inżynierów, specjalistów HR i IT, specjalistów BHP i finansów oraz kierowników operacyjnych, już się rozpoczęła.

- W Amazon jesteśmy dumni z tego, że możemy kontynuować rozwój i inwestycje, tworząc jeszcze więcej stałych miejsc pracy. Na każdym ze stanowisk oferujemy konkurencyjne wynagrodzenie, pakiet benefitów i szerokie możliwości rozwoju kariery w naszej szybko rozwijającej się globalnej organizacji - mówi Marian Sepesi, dyrektor regionalny Amazon. - Region łódzki i jego niesamowici pracownicy mają kluczowe znaczenie dla naszej misji, jaką jest najlepsza obsługa naszych klientów. Cieszymy się, że możemy rozszerzyć naszą działalność w Polsce, a nowy zespół będzie odgrywał niezwykle istotną rolę w dostarczaniu najwyższej jakości usług w całej Europie.

Nowa inwestycja będzie miała wpływ na rozwój lokalnej gospodarki.

- Cieszę się, że niedługo po uruchomieniu swojego pierwszego centrum logistycznego w naszej aglomeracji, tym razem firma Amazon zdecydowała się ulokować swoją inwestycję bezpośrednio w Łodzi. W tym trudnym dla nas wszystkich czasie, każda kolejna inwestycja i tworzone w ślad za nią nowe, atrakcyjne miejsca pracy mają szczególne znaczenie dla miasta i jego mieszkańców. Liczymy, że decyzja Amazon umożliwi nam także realizację w przyszłości szeregu wspólnych inicjatyw, w tym w szczególności pogłębiających naszą dotychczasową współpracę na płaszczyźnie edukacyjnej i naukowej - mówi Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łodzi.

Źródło: Amazon

O inwestycjach logistycznych czytaj także:
- Żabka inwestuje w centra logistyczne i rekrutuje pracowników
- Green Factory Logistics buduje nowy magazyn

Ostatnio zmieniany w środa, 06 maj 2020 12:30
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe