Zaloguj się

Podaj dalej - nowa usługa InPost

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
Podaj dalej - nowa usługa InPost Fot. InPost

Podaj Dalej to usługa skierowana do klientów biznesowych InPost. Będzie ona korzystna ekonomicznie zwłaszcza dla małych, lokalnych firm e-commerce, wprowadza bowiem specjalne ceny dla przesyłek nadanych i odebranych w tym samym Paczkomacie®.

Umieszczenie przesyłek w Paczkomacie® w pobliżu firmy pozwoli na bezkontaktowy i bezpieczny odbiór przesyłek w ciągu 24 godzin 7 dni w tygodniu. Opłata naliczana jest automatycznie, bez konieczności dodatkowej aktywności ze strony klienta biznesowego. Jedynym warunkiem jest nadanie i odebranie paczki w tym samym Paczkomacie®. Jeśli przesyłka zostanie nadana w innej maszynie niż w wybranym Paczkomacie® odbiorczym, zostanie naliczona cena standardowa, a przesyłka zostanie dostarczona do pierwotnie wybranej maszyny.

- Naszą nową usługę kierujemy do małego, lokalnego biznesu, oraz małego e-commerce, który szczególnie teraz polega na odbiorach osobistych zamówionych przez klientów towarów. Od tej chwili - przy korzystnych warunkach cenowych - przedsiębiorcy mogą nadawać przesyłki do swoich klientów np. w najbliższym Paczkomacie®, gdzie zamawiający odbiorą swoje zamówienie bez kontaktu z pracownikami i wtedy, kiedy będzie to dla nich wygodne. Usługa Podaj Dalej uwalnia z ograniczeń, które nakłada czas otwarcia firmy i jest naturalnym przedłużeniem czasu odbioru lub działania punktu odbioru samego w sobie. Często punkty usługowe są czynne tylko do godziny 17:00 - w Paczkomacie® klienci mogą odebrać swoje zamówienie 24/7. Usługa Podaj Dalej jest też świetną propozycją dla małych firm, które sprzedają swoje produkty przez platformy ogłoszeniowe - powiedział Rafał Brzoska, prezes InPost.

Aby skorzystać z usługi Podaj Dalej należy wygenerować etykietę adresową z wybranym Paczkomatem® odbiorczym, który jest jednocześnie Paczkomatem® nadawczym. Można to zrobić z poziomu Managera Paczek lub innego narzędzia do tworzenia przesyłek. Następnie umieścić przesyłkę w wybranym Paczkomacie® odbiorczym, a po kilku minutach odbiorca otrzyma powiadomienie o możliwości odebrania przesyłki. Usługa nie jest dostępna dla klientów korzystających z płatności pre-paid oraz dla przesyłek nadawanych w ramach usługi InPost Allegro Paczkomaty 24/7.

Źródło: InPost

O usługach kurierskich czytaj także:
- Potwierdzenie dostawy zdjęciem - innowacja Raben w okresie pandemii
- Multiskrytki InPost
- Przesyłki polecone w eSkrzynce - nowa usługa Poczty Polskiej

Ostatnio zmieniany w środa, 06 maj 2020 15:14
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe