Zaloguj się

Największa polska inwestycja w technologię cyfrową - 1 miliard dolarów na regionalny hub technologiczny

Największa polska inwestycja w technologię cyfrową - 1 miliard dolarów na regionalny hub technologiczny Fot. Pixabay

W Polsce powstanie regionalny hub technologiczny. Platforma zapewni przedsiębiorstwom i instytucjom publicznym dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań chmury obliczeniowej oraz przyspieszy cyfrową transformację gospodarki. Partnerem strategicznym Operatora Chmury Krajowej został Microsoft.

Partnerstwo z Microsoft to ważny etap w rozwoju Chmury Krajowej. Przekonaliśmy największą obecnie firmę technologiczną na świecie do ważnej inwestycji w Polsce. Działając razem, zwiększamy szanse na przyspieszenie transformacji cyfrowej polskich przedsiębiorstw i administracji publicznej. OChK dostarcza usługi w modelu multicloud, dając klientom swobodę wyboru między wariantami adopcji rozwiązań chmurowych i oferując technologie, które najlepiej pasują do ich modelu biznesowego. Platforma chmurowa Azure i rozwiązania Microsoft 365 to świetne rozszerzenie naszej oferty - powiedział Michał Potoczek, prezes Operatora Chmury Krajowej. - Jesteśmy zaufanym partnerem, który zapewnia bezpieczeństwo, pełną zgodność z lokalnymi regulacjami oraz lokalizację danych w Polsce.

Uruchomiony przez Microsoft region przetwarzania danych w Polsce będzie pierwszym w Europie Środkowo-Wschodniej. W skład globalnej infrastruktury Microsoft wchodzi już 59 regionów chmurowych zapewniających dostępność usługi Microsoft Azure w ponad 140 krajach. Nowy region data center umożliwi lokalny dostęp do pełnej oferty bezpiecznych usług w chmurze Microsoft.

- Polska ma szansę być cyfrowym sercem Europy. Dlatego ogłaszamy partnerstwo z Operatorem Chmury Krajowej i największą w historii kraju inwestycję w technologię cyfrową wynoszącą 1 miliard dolarów. W ramach inwestycji planujemy działania na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych, wsparcie transformacji i budowę pierwszego w Europie Środkowo-Wschodniej bezpiecznego i zaufanego centrum przetwarzania danych w chmurze Microsoft o globalnej skali. Oznacza to dostęp do światowej klasy technologii, a w szczególności rozwiązań chmurowych, z poziomu data center zlokalizowanego w Polsce - powiedział Mark Loughran, dyrektor generalny polskiego oddziału Microsoft.

Źródło: Operator Chmury Krajowej

O rozwiązaniach chmurowych czytaj także:
- Chmura obliczeniowa jako możliwość tworzenia zintegrowanych łańcuchów dostaw przez przedsiębiorstwa z sektora MŚP
- Koncepcja udostępniania usług w chmurze obliczeniowej w transporcie morskim

Ostatnio zmieniany w niedziela, 10 maj 2020 13:45
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe