Zaloguj się

GreenWay dołącza do grona członków ChargeUp - Europejskiego Stowarzyszenia Dostawców Usług Ładowania

GreenWay dołącza do grona członków ChargeUp -  Europejskiego Stowarzyszenia Dostawców Usług Ładowania Fot. Pixabay

GreenWay jest pierwszą firmą, która dołączyła do ChargeUp Europe. Celem stowarzyszenia jest stworzenie nowoczesnej infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych w oparciu o otwarte standardy techniczne, uczciwą konkurencję rynkową i rosnącą liczbę klientów.

Założycielami stowarzyszenia są wiodące europejskie firmy z branży infrastruktury i usług ładowania - Allego, EVBox i ChargePoint. Spółka GreenWay - posiadająca sieć 220 stacji ładowania samochodów elektrycznych w środkowym regionie Europy, z czego 180 w Polsce oraz oferująca usługi w zakresie budowy i zarządzania infrastrukturą ładowania innym podmiotom - chce zaangażować się w jego działalność, by brać udział w promowaniu zasad, przepisów i regulacji, które umożliwią szybki i skuteczny rozwój infrastruktury ładowania w całej Unii Europejskiej. Firma będzie dbała również o to, by polityka europejska uwzględniała specyfikę lokalną.

- Naszym celem jest dalsze przyczynianie się do długoterminowego rozwoju ekosystemu elektromobilności w Polsce, jak i na Słowacji oraz dopilnowanie, aby określone warunki krajów Europy Środkowo-Wschodniej były odpowiednio reprezentowane w tym nowo powstałym sojuszu branżowym i uwzględniane w Brukseli - mówi Peter Badik, założyciel GreenWay.

Elektromobilności poświęca się coraz większą uwagę. Wprowadzenie surowszych limitów emisji dla samochodów osobowych oraz pojawienie się na rynku większej liczby pojazdów elektrycznych wpłynie na pewno na ograniczenie emisji w transporcie, a tym samym na czystsze i zdrowsze powietrze w naszych miastach.

- Znajdujemy się w kluczowym dla branży samochodów elektrycznych roku - mówi Peter Badik. - Mamy możliwość poczynienia w tej dziedzinie znaczących postępów, lecz istnieje także ryzyko cofnięcia się o kilka lat. Niektóre firmy motoryzacyjne domagają się obniżenia wymogów dotyczących norm emisji CO2 z powodu kryzysu. Kwestie dotyczące omawiania i wyjaśniania prawdziwego potencjału naszej branży w zakresie eliminowania emisji CO2 z ruchu drogowego, zmniejszania obciążenia zdrowotnego w naszych miastach, ale także tworzenia synergii z branżą energetyczną i integracją bardziej odnawialnych źródeł energii zawsze były dla nas priorytetowe. Dlatego też cieszymy się, że możemy współpracować z innymi dużymi operatorami stacji ładowania w Europie w rozpowszechnianiu tych pomysłów.

Źródło: GreenWay Polska

O elektromobilności czytaj także:
- E-mobilne Katowice
- Mapa drogowa do ładowania elektrycznych ciężarówek (Roadmap for Electric Truck Charging)

Ostatnio zmieniany w niedziela, 10 maj 2020 13:37
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe