Zaloguj się

PKN ORLEN otwiera się na elektromobilność

PKN ORLEN otwiera się na elektromobilność Fot. PKN ORLEN

Sieć PKN ORLEN instaluje stacje ładowania samochodów elektrycznych. Koncern uruchomił też własną aplikację ORLEN Charge dla posiadaczy pojazdów elektrycznych.

Na polskich stacjach PKN ORLEN funkcjonują obecnie 43 stacje szybkiego ładowania o mocy 50 i 100 kW, a kolejne są w fazie realizacji. Najnowsze 4 ładowarki zostały uruchomione w: Katowicach, Łodzi i Kobylnicy. Są one zlokalizowane głównie przy stacjach paliw PKN ORLEN, wzdłuż najważniejszych tras komunikacyjnych. Ładowarki zainstalowane na stacjach Grupy ORLEN wyposażone są w złącza DC tj. CHAdeMO, CCS, a także AC Typ 2, obsługujące wszystkie typy samochodów elektrycznych dostępnych na świecie. Niebawem zostanie przedstawiona komercyjna oferta ładowania samochodów. Na rynku czeskim, gdzie infrastruktura powstaje we współpracy z Grupą CEZ i E.ON, ładowarki działają obecnie na 21 stacjach Benzina. Ponadto, w Polsce, Niemczech i Czechach funkcjonuje sześć stacji ładowania obsługujących wyłącznie samochody Tesla, zrealizowanych we współpracy z amerykańskim producentem.

- Elektromobilność jest prężnie rozwijającą się gałęzią gospodarki. PKN ORLEN widzi przyszłość w paliwach alternatywnych, dlatego konsekwentnie realizujemy projekt budowy infrastruktury szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych w Polsce. Chcemy, aby nasze działania przyczyniły się do zwiększenia świadomości społecznej na temat niskoemisyjnego transportu - powiedział Jarosław Dybowski, dyrektor wykonawczy PKN ORLEN ds. energetyki.

Aplikacja ORLEN Charge pozwala szybko i wygodnie znaleźć najbliższą stację ładowania. Dzięki niej można sprawdzić, które złącza są aktualnie dostępne na danej ładowarce oraz moc dostępną na złączu, rozpoczęcie i zakończenie sesji ładowania w dowolnym momencie i miejscu, poziom naładowania na złączach DC oraz moc, z jaką ładuje się pojazd. W razie problemu z ładowarką użytkownik może szybko skomunikować się z działającą siedem dni w tygodniu infolinią ORLEN, sprawdzić historię swoich sesji ładowania oraz udogodnienia znajdujące się w pobliżu stacji ładowania PKN ORLEN.
Od poniedziałku 11 maja 2020 r. stacje będą wymagały rejestracji klienta w aplikacji ORLEN Charge. Na etapie testów firma oferuje klientom bezpłatne ładowanie. Aplikacja ORLEN Charge dostępna jest na systemy iOS oraz Android.

Źródło: PKN ORLEN

O elektromobilności czytaj także:
- GreenWay dołącza do grona członków ChargeUp - Europejskiego Stowarzyszenia Dostawców Usług Ładowania
- E-mobilne Katowice

Ostatnio zmieniany w wtorek, 12 maj 2020 10:05
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe