Zaloguj się

Drony w walce z COVID-19 - Ciekawe wdrożenie UPS FLIGHT FORWARD i CVS na Florydzie

Drony w walce z COVID-19 - Ciekawe wdrożenie UPS FLIGHT FORWARD i CVS na Florydzie For. UPS Flight Forward

Spółka UPS Flight Forward zastosuje drony w dostawach leków na receptę z apteki CVS do The Villages, największej w Stanach Zjednoczonych wspólnoty domów spokojnej starości na Florydzie, w której mieszka ponad 135 000 osób. Do realizacji usługi będzie wykorzystywany system M2 firmy Matternet.

W czasie trwania pandemii ważne jest maksymalne zachowanie ostrożności. Świetnie sprawdzają się w tym zakresie drony. Transport leków za pomocą drona umożliwia szybką dostawę z zachowaniem zasad dystansu społecznego. Wyjście do apteki nie jest już konieczne. Rozwiązanie chroni życie pacjentów, ale i personelu medycznego, który codziennie jest narażony na kontakt z wirusem.

- Nasza usługa dostawy za pomocą dronów pomoże CVS w bezpiecznym i skutecznym doręczaniu leków do ogromnej wspólnoty domów spokojnej starości i pozwoli mieszkańcom otrzymać lekarstwa bez potrzeby wychodzenia z domu - powiedział Scott Price, główny specjalista ds. strategii i transformacji w UPS. - UPS aktywnie angażuje się w walkę z koronawirusem, a wprowadzenie tej usługi jest kolejnym innowacyjnym rozwiązaniem wspierającym naszych klientów.

Plany wspólnego rozwijania usługi dostaw za pomocą dronów obie firmy ogłosiły w ubiegłym roku. W październiku 2019 roku odbyły się z sukcesem pierwsze dostawy leków na receptę z apteki CVS w Cary w Karolinie Północnej.

- Dostęp do lekarstw na receptę jest obecnie bardziej istotny niż kiedykolwiek wcześniej - powiedział Jon Roberts, wiceprezes i główny dyrektor operacyjny CVS Health. - Oprócz możliwości odbioru w sklepie, darmowej dostawy i odbioru "drive through" zapewniamy tę innowacyjną metodę dostawy dla niektórych z naszych klientów.

Nowa usługa dla ośrodka The Villages w centralnej Florydzie jest realizowana od początku maja zgodnie z zapisami Części 107 certyfikatu FAA, który upoważnia do wykonywania operacji podczas pandemii i bieżącego monitorowania potrzeb po jej zakończeniu. Pierwsze loty odbywają się na dystansie krótszym niż pół mili, a drony docierają do punktu niedaleko wspólnoty domów spokojnej starości. Następnie samochód dostawczy podjeżdża pod drzwi mieszkańca, by sfinalizować doręczenie.
UPS ma już doświadczenia w transporcie dronami. Rok temu firmy UPS i Matternet wprowadziły usługę logistyczną na terenie kampusu flagowego szpitala WakeMed w obszarze metropolitalnym Raleigh w Karolinie Północnej. W jej ramach zostało wykonanych ponad 3700 lotów zgodnych z zapisami Części 107 certyfikatu FAA. W czerwcu 2019 UPS utworzył spółkę UPS Flight Forward, która we wrześniu 2019 r., otrzymała zgodę na utworzenie linii lotniczej dronów operującej zgodnie z zapisami Części 135 certyfikatu FAA. Firmy wprowadziły później usługę w ramach systemu opieki medycznej Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego, zgodnie z przepisami Części 107 certyfikatu FAA.
UPS Flight Forward przymierza się także do wsparcia systemu medycznego w dobie pandemii COVID-19. Firma będzie uczestniczyć w testach w Virginii w celu określenia, wspólnie z rządem USA i partnerami, w jaki sposób drony mogą pomóc lekarzom walczącym z koronawirusem.

Źródło: UPS Flight Forward

O dronach czytaj także:
- Drony w polskiej służbie medycznej
- Polska Agencja Żeglugi Powietrznej uruchomiła pierwszy w Europie system do koordynacji lotów dronów

Ostatnio zmieniany w środa, 13 maj 2020 15:38
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe