Zaloguj się

Nowe połączenie kolejowe Rohlig Suus Logistics - z Chin do Polski

Nowe połączenie kolejowe Rohlig Suus Logistics - z Chin do Polski Fot. Pixabay

Operator logistyczny Rohlig Suus Logistics uruchomił nowe, codzienne połączenie dedykowane przewozom drobnicowym. Przesyłki z chińskiego Xi’an będą docierały koleją do polskich Małaszewicz w 12 dni.

Pandemia koronawirusa zakłóciła gospodarkę na całym świecie. Konsekwencje przestojów w chińskich fabrykach odczuli producenci w Europie. Zerwane łańcuchy dostaw i problem z importem komponentów i części potrzebnych do produkcji wiążą się z ogromnymi stratami wielu firm. Wznowienie produkcji w Chinach, które otrząsnęły się już z największego kryzysu, spowodowało wzrost popytu na usługi logistyczne. Na te potrzeby odpowiedziała m.in. firma Rohlig Suus Logistics, która rozszerzyła swoją ofertę kolejowego transportu drobnicowego (LCL) i uruchomiła dodatkowe połączenia z Xi’an. Pierwszy pociąg z chińskiego miasta wyjechał 4 maja.

- Po trudnym początku roku widzimy bardzo duże ożywienie wśród producentów z bardzo różnych branż, związane z zainteresowaniem transportem towarów z Chin. Dotyczy to zwłaszcza frachtu kolejowego, który jest blisko dwukrotnie szybszy niż transport morski i zdecydowanie tańszy niż transport lotniczy. W związku z rosnącym światowym popytem na profesjonalne usługi transportowe i logistyczne postanowiliśmy rozszerzyć naszą usługę kolejowego transportu ładunków niepełnokontenerowych. Nowe połączenie zwiększa nasze możliwości operacyjne w tym zakresie o ponad 30 proc. - mówi Robert Roszko, dyrektor operacyjny w produkcie kolejowym Rohlig Suus Logistics.

Transport intermodalny z Chin drogą kolejową jest coraz bardziej popularny. Kolej jest ekonomiczna, a dodatkowo przewozy są dofinansowane przez Chiny. Tylko w ubiegłym roku z Chin do Europy przyjechało ponad 8 tys. składów. Większość z nich przekroczyła granicę Unii Europejskiej poprzez tzw. suchy port w Małaszewiczach koło Terespola. Wzrost popularności importu z Chin wpłynął znacznie na rozwój przewozów intermodalnych, które w ubiegłym roku osiągnęły rekordowy poziom 5,1 mln ton.

- Od kilku lat sukcesywnie rozwijamy transport kolejowy na trasie Chiny-Europa-Chiny, zapewniając połączenia ze wszystkimi uprzemysłowionymi regionami Państwa Środka, m.in. Zhengzhou, Suzhou, Wuhan, Chongqing, Hefei, Changsha czy Lanzhou. Oferujemy dostawy door-to-door zarówno w przypadku serwisu pełnokontenerowego, jak i drobnicowego. Tylko w ubiegłym roku liczba obsłużonych przez nas kontenerów z Chin, w porównaniu z poprzednim rokiem, zwiększyła się o ponad 20 proc. - dodaje Robert Roszko.

Źródło: Rohlig Suus Logistics

O transporcie intermodalnym czytaj także:
- Connect Operator - nowa marka na rynku kolejowym
- UTLC ERA łączy intermodalnie Skandynawię i Chiny
- Naczepy samochodowe na torach

Ostatnio zmieniany w środa, 13 maj 2020 15:42
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe