Zaloguj się

Naukowe wsparcie ŁUKASIEWICZA dla motoryzacji

Naukowe wsparcie ŁUKASIEWICZA dla motoryzacji Fot. Polska Grupa Motoryzacyjna

Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ i Polska Grupa Motoryzacyjna podpisały list intencyjny dotyczący współpracy przy realizacji projektów naukowo-badawczych w zakresie: automatyki, wytwarzania, materiałów, chemii oraz teleinformatyki w przemyśle motoryzacyjnym.

Jednym z kluczowych obszarów badawczych instytutów Sieci ŁUKASIEWICZ jest inteligentna mobilność. Grupa działa w obszarze technologii związanych z projektowaniem, wytwarzaniem, produkcją, charakteryzacją i użytkowaniem infrastruktury logistycznej i pojazdów. W szczególności prowadzone są prace badawczo-rozwojowe w obszarze elektromobilności i proekologicznych rozwiązań konstrukcyjnych w środkach transportu, materiałów o rozszerzonej funkcjonalności, a także robotyki i systemów sterowania oraz maszyn stosowanych w rolnictwie, lotnictwie i technologiach kosmicznych. W polu zainteresowań Sieci są również innowacje w obszarze technologii dla magazynowania, przetwarzania i odzysku energii, w tym w badaniach nad ogniwami wodorowymi, ogniwami paliwowymi, superkondensatorami oraz bateriami i akumulatorami. Innowacyjność w inteligentnej mobilności to także projektowanie systemów zarządzania transportem, logistyką i łańcuchem dostaw oraz nowoczesne magazynowanie i efektywne sieci dystrybucji.
Polska Grupa Motoryzacyjna jest pierwszym w Polsce stowarzyszeniem zrzeszającym wyłącznie polskich producentów części i akcesoriów motoryzacyjnych. Celem organizacji jest tworzenie warunków sprzyjających rozwojowi polskich przedsiębiorstw przemysłu motoryzacyjnego.
Oba podmioty chcą współpracować przy transferze technologii i komercjalizacji wyników prac naukowo-badawczych. Będą również wspólnie uczestniczyć w polskich i międzynarodowych programach badawczo-rozwojowych.

Źródło: Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ

O Sieci Badawczej czytaj także:
- Pierwsze urodziny ŁUKASIEWICZA i kontra dla koronawirusa
- ŁUKASIEWICZ rusza z produkcją urządzenia optymalizującego pracę respiratorów medycznych

Ostatnio zmieniany w środa, 13 maj 2020 15:13
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe