Zaloguj się

Nowy odcinek podcastu: ekonomia współdzielenia

  •  oprac. MK
  • Kategoria: Edukacja

Już jest kolejny odcinek podcastu "Obok logistyki". Tym razem rozmawiamy o ekonomii współdzielenia (sharing economy), zastanawiając się, czy to utopia, altruizm czy też może komercja i twarda biznesowa rzeczywistość. Do dyskusji na ten temat zaprosiliśmy Martę Cudziło - kierownik Centrum Logistyki w ŁUKASIEWICZ - ILiM.

"Obok logistyki" to cykl podcastów przygotowanych przez Media Logistyka. Tematyka podcastów poświęcona jest przede wszystkim temu, co najbliższe branży logistycznej: zagadnieniom związanym z robotyzacją, automatyzacją procesów, zarządzaniu kryzysem, ekonomią współdzielenia, e-commerce itp.  Dyskutujemy o tym, jakie są aktualne trendy i jakich rozwiązań możemy się spodziewać w najbliższych latach. Prowadzący - Bartosz Matyja - z pasją i zaangażowaniem rozmawia ze swoimi gośćmi o praktycznych wdrożeniach, inspiracjach i branżowych ciekawostkach. W luźnej dyskusji poruszane są tematy aktualnych wydarzeń i rozwiązań, jakich możemy się spodziewać w najbliższych latach.

Najnowszy odcinek podcastu "Obok logistyki" poświęcony został ekonomii współdzielenia i fizycznemu internetowi.

Tym razem gościem odcinka jest Marta Cudziło, kierownik Centrum Logistyki w Łukasiewicz - Instytucie Logistyki i Magazynowania. W trakcie swojej kariery prowadziła i współrealizowała projekty konsultingowe dla przedsiębiorstw, głównie w zakresie optymalizacji sieci dystrybucji, wspomagania obszaru zarządzania zapasami, projektowania struktury łańcucha dostaw. Współpracowała zarówno z dużymi, jak i średnimi przedstawicielami różnorodnych branż, realizując prace m.in. dla Energa Operator S.A., Gaz-System S.A., Tubes International Sp. z o.o., Grupa Colian, Grupa Żywiec, Leroy Merlin Sp. z o.o., NEUCA S.A., LINPAC Packaging, PGF S.A. Posiada doświadczenie w koordynacji prac zespołów zadaniowych, realizując działania związane z kreowaniem i wdrażaniem innowacyjnych projektów logistycznych. Poza doradztwem logistycznym, od kilku lat współrealizuje również projekty badawczo – rozwojowe współfinansowane przez instytucje krajowe oraz organy Unii Europejskiej, polegające na badaniu nowych trendów i kreowaniu innowacyjnych rozwiązań wspierających logistykę w Europie (m.in. RealBridge, Modulushca, LogiCon). Ukończyła studia doktoranckie Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskiej. W swojej karierze zawodowej współpracowała również z Wyższą Szkołą Logistyki, prowadząc zajęcia dydaktyczne z zakresu controllingu logistycznego, prognozowania i symulacji. Jest autorką i współautorką artykułów naukowych i specjalistycznych o tematyce logistyki i optymalizacji łańcuchów dostaw.

 

Ten i poprzednie odcinki podcastu "Obok logistyki" można także wysłuchać na platformach:
- Google Podcasts
- Apple Podcasts
- Spotify
- Anchor

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 18 maj 2020 08:52
Zaloguj się by skomentować