Zaloguj się

Erum Group inwestuje w Polsce

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
Erum Group inwestuje w Polsce Fot. Cresa Polska

Hiszpańska firma Erum Group rozszerza swoją działalność w Europie i otwiera centrum logistyczne w Gdańsku. Obiekt o powierzchni blisko 5 tys. m kw. pozwoli na dystrybucję towarów w Europie Środkowo-Wschodniej i Azji.

Erum Group to międzynarodowa grupa z kapitałem hiszpańskim. W obszarze jej działalności znajduje się: produkcja i recykling wyrobów z tworzyw sztucznych oraz gospodarka odpadami. Opracowany przez Erum Group system PlasticLoop przedłuża żywotność plastiku z zachowaniem jego właściwości. Pionierskim projektem "Return to the source" firmy jest recykling tworzyw sztucznych, którego procesy produkcyjne i logistyka są planowane w sposób zrównoważony. Jego priorytetem jest zmniejszenie zużycia energii i emisji CO2.
Produkcja odbywa się wyłącznie we własnych fabrykach firmy, a obiekty logistyczne Erum Group znajdują się w 69 krajach na całym świecie.
Polskie centrum logistyczne Erum Group zostało otwarte w Gdańsku, w parku magazynowym przy ul. Bysewskiej 1 i zapewnia zatrudnienie dla 400 osób. Obiekt pozwoli na dystrybucję towarów w Europie Środkowo-Wschodniej i Azji. W negocjacjach transakcyjnych Erum Group reprezentowała firma Cresa Polska.

- Cieszymy się, że Erum Group powierzyła nam zadanie wprowadzenia firmy na polski rynek. Proces był poprzedzony dokładną analizą potrzeb firmy z uwzględnieniem kwestii logistycznych i kadrowych. Dzięki temu mieliśmy możliwość sprawnego znalezienia lokalizacji, która odpowiada celom biznesowym grupy - mówi Michał Rafałowicz, dyrektor regionu pomorskiego w firmie Cresa Polska.

Źródło: Cresa Polska

O inwestycjach logistycznych czytaj także:
- Żabka inwestuje w centra logistyczne i rekrutuje pracowników
- Green Factory Logistics buduje nowy magazyn

Ostatnio zmieniany w wtorek, 19 maj 2020 14:18
Zaloguj się by skomentować