Zaloguj się

Kuehne + Nagel otwiera we Włoszech nowoczesny magazyn napojów alkoholowych

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka

Firma Kuehne + Nagel otworzyła nowy magazyn w mieście Oppeano, we włoskiej prowincji Werona. Nowy obiekt przyczyni się do optymalizacji wszelkich procesów rozwiązania VinLog oraz do skrócenia czasu transportu w kierunku głównych rynków, takich jak Ameryka Północna i Azja.

Obiekt o powierzchni 27 000 m kw. usytuowany jest w pobliżu Werony. Lokalizacja umożliwia ekonomiczne połączenia kolejowe z rynkiem europejskim oraz obsługę portów w Trieście i Wenecji. Magazyn jest przeznaczony i odpowiednio dostosowany do produkcji wina i napojów spirytusowych w temperaturze kontrolowanej. Jest również objęty całkowitą kontrolą celną.

- Nasz nowo otwarty magazyn wspiera włoski przemysł w zakresie magazynowania, pakowania, etykietowania i konsolidacji produktów winiarskich i spirytusowych na potrzeby eksportu drogą morską i drogową. Magazyn w Weronie jest bezpośrednim połączeniem między producentami a importerami. Dzięki specjalistycznej wiedzy i wykorzystaniu innowacyjnych technologii znacznie usprawnia zarządzanie zamówieniami i zapasami. Dzięki otwarciu nowego magazynu zapewniamy dużą pojemność magazynową, która szczególnie teraz jest potrzebna, aby sprostać wyzwaniom stawianym przez epidemię COVID-19 - mówi Horst Mueller, globalny prezes ds. rozwiązania VinLog.

Kuehne + Nagel oferuje szereg dodatkowych usług. Magazyn wyposażony jest w system zarządzania zamówieniami i zapasami w czasie rzeczywistym, który jest dostosowany do potrzeb rozwiązania VinLog. Dzięki niemu można monitorować procesy łańcucha dostaw, optymalizację produkcji i poziomów dostaw zgodnie z popytem.

- Zaangażowanie zespołu VinLog polega na połączeniu specjalistycznej wiedzy i nowoczesnej infrastruktury oraz na zbliżeniu do siebie obsługiwanych przez nas społeczności winiarskich. Aktualnie analizujemy kolejne lokalizacje w głównych krajach pochodzenia oraz importu wina i napojów spirytusowych - podsumowuje Horst Mueller.

Źródło: Kuehne + Nagel

O inwestycjach logistycznych czytaj także:
- DSV Solutions w A2 Warsaw Park
- Erum Group inwestuje w Polsce

Ostatnio zmieniany w wtorek, 26 maj 2020 15:59
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe