Zaloguj się

PEKAES inwestuje w rozwój infrastruktury logistycznej

  •  oprac. ŁP
  • Kategoria: Logistyka

Operator logistyczny PEKAES poinformował o powiększeniu powierzchni terminalowej w swoich oddziałach w Krakowie i Kielcach. Nowe inwestycje Grupy w infrastrukturę sieciową umożliwią sprawną obsługę jeszcze większego potoku przesyłek drobnicowych. Pomimo trwającej epidemii, PEKAES działa zgodnie z przyjętym planem i zapowiada dalszy rozwój sieci drobnicowej w kraju oraz za granicą.

- W ramach wcześniej przyjętych planów rozwojowych Grupy PEKAES, w maju tego roku zwiększyliśmy powierzchnię terminali zlokalizowanych w Krakowie i Kielcach. Dzięki nowym inwestycjom Grupy możemy przyjąć jeszcze większy wolumen towarów, tym samym elastycznie dostosowujemy się do potrzeb naszych Klientów, których zainteresowanie usługami logistycznymi, po chwilowym przestoju związanym z sytuacją epidemiczną, stopniowo wzrasta - mówi Sławomir Szema, dyrektor Sieci Krajowej PEKAES.

Małopolski Oddział PEKAES znajduje się w pobliżu obwodnicy Krakowa. Położony na jego terenie nowoczesny terminal dystrybucyjny klasy A zyskał kilka nowych doków, a jego powierzchnia powiększyła się o ponad 1 000 m kw. i obecnie wynosi 3 400 m kw. Natomiast terminal zlokalizowany w kieleckim Oddziale PEKAES został powiększony o kolejne 1 000 m kw. i cztery doki. Aktualnie w tej lokalizacji oddano do dyspozycji Klientów ponad 3 000 m kw. powierzchni terminalowej wyposażonej w 30 doków.

- Rozbudowując nasze terminale drobnicowe, dbamy nie tylko o operacyjne zwiększenie ich przepustowości, ale również zapewnienie jeszcze bardziej komfortowych i bezpiecznych warunków pracy dla naszych pracowników oraz przewoźników, co jest szczególnie ważne w dobie epidemii, z którą mierzy się nasz kraj - dodaje Sławomir Szema.

PEKAES działa zgodnie z przyjętą strategią rozwoju biznesu. Na początku roku operator otworzył kolejny Oddział w Mińsku Mazowieckim. Zwiększył również powierzchnię magazynową w obszarze logistyki kontraktowej na Mazowszu, a w kwietniu oddał do dyspozycji klientów nowy terminal w Lublinie, który jest obecnie najnowocześniejszym terminalem w sieci drobnicowej PEKAES.

Źródło: PEKAES

O inwestycjach logistycznych czytaj także:
- Erum Group inwestuje w Polsce
- Amazon planuje nowe centrum logistyczne w Łodzi

Ostatnio zmieniany w wtorek, 02 czerwiec 2020 15:14
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe