Zaloguj się

Nowe centrum logistyczne DSV Solutions dla słodkości

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
Nowe centrum logistyczne DSV Solutions dla słodkości Fot. Panattoni

Firma Panattoni oddała do użytku centrum logistyczne dla DSV Solutions - oddziału grupy DSV specjalizującego się w kompleksowych rozwiązaniach logistyki magazynowej. Obiekt BTS znajduje się w Skarbimierzu, ma powierzchnię 8 260 m kw. i jest dedykowany obsłudze logistycznej dwóch sąsiadujących zakładów produkcyjnych Mondelēz International - fabryki czekolady oraz fabryki gum i cukierków. Inwestycja powstała na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Część magazynowa centrum, zajmująca 7500 m kw., podzielona została na 3 segmenty - w strefie ambientowej składowane są opakowania i materiały okołoprodukcyjne, a w pozostałych dwóch znajdują się magazyny czekolady oraz gum i cukierków pochodzących z pobliskich fabryk Mondelēz International.
Obiekt wykorzystuje mapping pirometrów - urządzeń, które informują o stanie temperatury i powietrza. Dzięki tej nowoczesnej technologii możliwa jest zdalna kontrola parametrów, a także utrzymanie temperatury na stałym poziomie, między 10 a 20 stopni oraz 65 proc. wilgotność powietrza. Ze względu na potrzeby prowadzonych operacji hala w budynku została podniesiona do 12 metrów, a posadzka ma nośność 8 ton na metr kwadratowy. DSV Solutions ma do dyspozycji 11 doków oraz 225 m kw. przeznaczonych na pomieszczenia biurowe. Inwestycja spełnia wymagania HACCP, czyli Systemu Analizy Zagrożeń Krytycznych Punktów Kontroli.
Praca w centrum już trwa. Operacje logistyczne rozpoczęły się tutaj już pod koniec kwietnia - 2 tygodnie przed terminem.

- Nasza trójstronna współpraca z DSV Solutions i Mondelēz International to pokaz profesjonalizmu. W obliczu pandemii i powstałych w związku z nią obostrzeń pokazaliśmy, że doskonale radzimy sobie również w sytuacjach trudnych. Dostarczyliśmy obiekt na czas, a klient rozpoczął operacje logistyczne 2 tygodnie przed terminem. Jestem dumny zarówno z naszego zespołu, jak i naszych partnerów - powiedział Marek Foryński, dyrektor zarządzający BTS Group w Panattoni.

Źródło: Panattoni

O inwestycjach logistycznych czytaj także:
- PEKAES inwestuje w rozwój infrastruktury logistycznej
- Kuehne + Nagel otwiera we Włoszech nowoczesny magazyn napojów alkoholowych

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 01 czerwiec 2020 16:13
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe