Zaloguj się

DACHSER Polska rozszerza sieć Cargoplus o nowe połączenia do Rosji

DACHSER Polska rozszerza sieć Cargoplus o nowe połączenia do Rosji Fot. DACHSER

Operator logistyczny DACHSER ma nowe stałe połączenia drogowe do Moskwy, Kaliningradu i Niżnego Nowogrodu. Rozszerzenie sieci jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie unijnych eksporterów tym kierunkiem.

W 2019 r. wartość unijnego eksportu do Rosji wyniosła 87,8 mld euro. Najwięcej eksportują do Rosji Niemcy - w ubiegłym roku kwota sprzedaży sięgnęła 26,7 mld euro. Polska jest również w czołówce państw unijnych eksportujących do Rosji, zajmując trzecie miejsce. W zeszłym roku polskie firmy sprzedały Rosjanom towar o wartości 7,4 mld euro. Do Rosji eksportujemy głównie: maszyny, urządzenia, produkty chemiczne oraz inne towary przemysłowe.
Punkt przeładunkowy operator zorganizował w swoim oddziale w Strykowie. Tutaj przesyłki z Polski i innych krajów UE są konsolidowane, a następnie wysyłane do oddziałów DACHSER w Rosji. Operator obejmuje zasięgiem całą Rosję i inne kraje Wspólnoty Niepodległych Państw.

- Otrzymywaliśmy coraz więcej zapytań dotyczących transportu przesyłek z państw unijnych do Rosji i to przełożyło się na decyzję o utworzeniu w Strykowie nowej platformy konsolidacyjnej obsługującej ten kierunek. Oczywiście z usługi korzystają także eksporterzy z Polski. Obsługujemy zarówno przesyłki drobnicowe, częściowe, jak i całopojazdowe. Nasz średni czas dostawy ze Strykowa do Moskwy to 7 dni, zakładając, że nie ma zbyt długiego postoju na granicy, a dokumenty celne są poprawnie wypełnione. Oprócz stałego połączenia do Moskwy uruchomiliśmy również linię do Kaliningradu i Niżnego Nowogrodu. Każdą przesyłkę traktujemy indywidualnie, szukamy najlepszych rozwiązań dla naszych klientów, a naszą przewagą jest bezpośredni kontakt z naszymi oddziałami w Rosji - mówi dr inż. Grzegorz Lichocik, prezes DACHSER w Polsce.

DACHSER prowadzi własną agencję celną i świadczy kompleksowe usługi odpraw towarów. Klienci DACHSER mogą korzystać z odpraw celnych w systemie uproszczonym, wykorzystując w procedurach tranzytu i odpraw technologie informatyczne. Firma dysponuje także magazynami czasowego składowania. Jeden z nich znajduje się właśnie w Strykowie.

Źródło: DACHSER

O transporcie drogowym czytaj także:
- GEFCO Polska realizuje regularny transport towarów do Maroko
- Pakiet mobilności - i co dalej?

Ostatnio zmieniany w środa, 03 czerwiec 2020 12:05
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe