Zaloguj się

InPost na czele najemców powierzchni magazynowych w Polsce

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
InPost na czele najemców powierzchni magazynowych w Polsce InPost

W ubiegłym roku InPost wynajął 107 950 m kw. - to 4% całkowitego popytu netto w kraju - i tym samym stał się liderem w wynajmie powierzchni magazynowych w Polsce1. Firma przoduje również w branży KEP w zakresie powierzchni oddanej do użytku w 2019 r. -  wynik 57 863 m kw. uplasował InPost przed DHL i Pocztą Polską2.

Pod względem uruchomionych lokalizacji w 2019 r. InPost wyprzedzają jedynie Amazon i Zalando, czyli giganci e-sprzedaży. Wiele obiektów logistycznych zlokalizowanych w różnych miejscach w Polsce wpływa na przewagę konkurencyjną InPost i pozwala firmie realizować szybkie dostawy przesyłek do każdego miasta w Polsce.
InPost planuje dalsze poszerzanie swojej sieci infrastrukturalnej. Umowy zawarte przez InPost na magazyny, które zostaną oddane do użytku w latach 2020-2021 już teraz osiągnęły poziom 158 000 m kw. Okazuje się, że Polacy są bardziej niecierpliwi od reszty Europejczyków, ponieważ przy dokonywaniu zakupów największą uwagę zwracają właśnie na czas dostawy. Już teraz aż 24,5% powierzchni magazynowej w Polsce przeznaczone jest do obsługi elektronicznego kanału sprzedaży2.

- Dynamika wzrostu e-commerce w Polsce sprawia, że ten sektor jest jednym z głównych motorów napędowych rynku nieruchomości magazynowych. Nasz kraj obecnie znajduje się na 13. miejscu wśród najszybciej rozwijających się rynków e-commerce na świecie. Wartość tego rynku przebiła już magiczny poziom 50 mld PLN, a szacuje się, że jeszcze w tym roku polski e-handel może być wart 70 mld PLN2. To dla InPost świetne informacje - podpisujemy kolejne umowy najmu powierzchni magazynowych, aby zwiększać wolumen i szybkość przesyłek do Paczkomatów® i przez Kuriera InPost. Około 31% polskich internautów uważa szybszą dostawę za czynnik motywujący do częstszego robienia zakupów przez Internet, a dla 21% z nich takim czynnikiem jest możliwość odbioru zakupów z Paczkomatu® - podkreśla Rafał Brzoska, prezes InPost.

Zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowe InPost dodatkowo zwiększa najnowszy produkt firmy, czyli usługa InPost Fulfillment dedykowana klientom biznesowym. InPost udostępnia infrastrukturę oraz know-how i wspiera klientów na każdym etapie magazynowania, oferując automatyzację całego procesu logistycznego w oparciu o własne doświadczenie. Usługa InPost Fulfillment pozwala przedsiębiorcom e-commerce skupić się na rozwoju własnego biznesu bez angażowania się w kwestie związane z zapleczem magazynowym, pakowaniem towaru i wysyłką.

- Usługę tę uruchomiliśmy zaledwie rok temu. Już teraz musieliśmy wynająć dodatkowe magazyny, gdyż zapotrzebowanie na projekty fulfillmentowe rośnie znacznie powyżej naszych najśmielszych oczekiwań - mówi Rafał Brzoska.

1 Cresa Polska, Industrial Research Forum (IRF)
2 Cushman & Wakefield dla InPost

Źródło: InPost

O inwestycjach logistycznych czytaj także:
- Rozbudowa infrastruktury portowej napędza gospodarkę Trójmiasta
- Nowe centrum logistyczne DSV Solutions dla słodkości
- PEKAES inwestuje w rozwój infrastruktury logistycznej

Ostatnio zmieniany w czwartek, 04 czerwiec 2020 15:01
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe