Zaloguj się

Ze Swarzędza ruszył kolejny pociąg intermodalny

Ze Swarzędza ruszył kolejny pociąg intermodalny Fot. CLIP Group

Dzięki współpracy Clip Intermodal, Duisport Agency i PKP Cargo powstało kolejne intermodalne połączenie Swarzędza z Duisburgiem w Niemczech.

Połączenie zwiększy sieć dotychczasowych połączeń intermodalnych Terminalu CLIP i będzie realizowane 3 razy w tygodniu.
W składzie pociągu znajdują się nowe wagony kieszeniowe do przewozu naczep, które są własnością CLIP Intermodal. Ich zakup został dofinansowany ze środków Unii Europejskiej, z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, Priorytet III; Rozwój sieci drogowej TEN-T i transportu multimodalnego; Działanie 3.2 - Rozwój transportu morskiego, śródlądowych dróg wodnych i połączeń multimodalnych. Wagony są przystosowane do przewozu wszelkich jednostek intermodalnych - wszystkich typów kontenerów oraz naczep intermodalnych do rozmiaru MEGA. Każdy pociąg może przewieźć 36 naczep lub kontenerów 45-stopowych. Czas przejazdu koleją pomiędzy Swarzędzem a Duisburgiem wynosi zaledwie 14 godzin.
Wykorzystanie transportu intermodalnego ma ogromne znaczenie dla ochrony środowiska naturalnego, ponieważ przyczynia się do odciążenia dróg o ponad 10 000 naczep rocznie, co oznacza redukcję emisji 15 000 ton CO2.
Zainteresowanie transportem intermodalnym w Polsce jest coraz większe również ze względu na korzyści ekonomiczne. Niewykluczone, że połączenie CLIP Intermodal na trasie Swarzędz - Duisburg będzie w przyszłości realizowane codzienne.

Źródło: CLIP Group

O transporcie intermodalnym czytaj także:
- Pierwszy transport naczep pociągiem na trasie Niemcy - Polska - Litwa
- Nowe połączenie kolejowe Rohlig Suus Logistics - z Chin do Polski
- UTLC ERA łączy intermodalnie Skandynawię i Chiny

Ostatnio zmieniany w czwartek, 04 czerwiec 2020 15:30
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe