Zaloguj się

Komisja Europejska bada opinie przedsiębiorców w zakresie automatyzacji i cyfryzacji w transporcie

Komisja Europejska bada opinie przedsiębiorców w zakresie automatyzacji i cyfryzacji w transporcie Fot. Pixabay

Komisja Europejska planuje zmiany w prawie unijnym. Trwają konsultacje z europejskimi przedsiębiorcami, których celem jest uwzględnienie ich uwag i potrzeb w nowych przepisach. Badania odbywają się za pośrednictwem sieci Enterprise Europe Network, której członkiem jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Ogłoszone zostały już konsultacje na temat automatyzacji i cyfryzacji w sektorze transportu. Przejście na automatyzację i cyfryzację w transporcie ma wymiar społeczny, ponieważ wiąże się z dużymi zmianami w zatrudnieniu. Komisja Europejska chce wprowadzić środki, zasady i zalecenia, które mają towarzyszyć przejściu na automatyzację i cyfryzację w sektorze transportu i wspomóc w ten sposób branżę w kontekście siły roboczej.
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza wszystkie małe i średnie przedsiębiorstwa, prowadzące działalność w obszarze transportu, do wzięcia udziału w konsultacjach. Na stronie PARP można pobrać ankietę, którą po wypełnieniu należy przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 10 czerwca 2020 r. Odpowiedzi zostaną wprowadzone anonimowo do bazy danych Komisji Europejskiej. Zebrane dane będą wykorzystane w raporcie, z którym będzie można zapoznać się później na stronach Komisji Europejskiej.

Źródło: PARP

O robotyzacji czytaj także:
- Mobilne roboty w CEVA Logistics podkręcają tempo
- Mobile Industrial Robots opublikowało wyniki badań dotyczących automatyzacji intralogistyki


O automatyzacji pisaliśmy więcej w czasopiśmie Logistyka 1/2020.
E-wydanie czasopisma jest dostępne w naszej ofercie!

Ostatnio zmieniany w piątek, 05 czerwiec 2020 13:54
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe