Zaloguj się

Poczta Polska zatrudnia więcej osób z niepełnosprawnością

Poczta Polska zatrudnia więcej osób z niepełnosprawnością Fot. Poczta Polska

2,28% załogi Poczty Polskiej to osoby z orzeczeniem niepełnosprawności. Tylko w tym roku Spółka zatrudniła już 58 osób niepełnosprawnych. Do końca roku planuje przyjąć ich jeszcze 6 razy tyle.

Od dwóch lat Poczta Polska uczestniczy w programie Praca - Integracja. W ramach najnowszej umowy współpracy z PFRON i Fundacją Aktywizacja Spółka chce zatrudnić w tym roku w sumie 360 osób z niepełnosprawnościami. Będą oni pracować na stanowiskach: listonoszy, pracowników obsługi w placówkach pocztowych, a także w sortowniach. Odpowiedzialność społeczna Spółki jest częścią jej strategii, a sprawa wyrównywania szans społecznych jest dla niej bardzo istotna.

- Nasze doświadczenia związane z zatrudnianiem osób z niepełnosprawnością są bardzo pozytywne. To dobrzy, sumienni pracownicy, którzy korzystnie wpływają na zespoły, w jakich pracują. Podejmowane przez nas działania są doceniane przez organizacje skoncentrowane na przeciwdziałaniu wykluczeniu zawodowemu osób z niepełnosprawnościami. Dzięki swoim prozatrudnieniowym działaniom Poczta Polska została m.in. laureatem IX edycji konkursu "Pracodawca Godny Zaufania" w kategorii "Firma Przyjazna Niepełnosprawnym" - mówi Sylwia Gudzowska, koordynatorka Programu Praca - Integracja w Poczcie Polskiej.

Epidemia koronawirusa wstrzymała nowe zatrudnienia. W tej chwili ruszyły ponownie rekrutacje w Poczcie Polskiej na stanowiska eksploatacyjne. Wśród kandydatów będą również rozpatrywane oferty osób z niepełnosprawnością, które zaprezentują wyspecjalizowani rekruterzy z Fundacji Aktywizacja.

- W ramach projektu specjaliści Fundacji rekrutują kandydatów pod hasłem "Aktywuj Pracę" oraz przygotowują ich do podjęcia pracy, do uzyskania i utrzymania zatrudnienia. Kandydaci mogą korzystać z konsultacji u specjalistów Fundacji, w tym doradców zawodowych, psychologów, prawnika. Wspieramy ich motywację oraz rozwój kompetencji pracowniczych i zawodowych, organizując jeszcze przed podjęciem przez nich pracy warsztaty i szkolenia zawodowe. Dlatego nasi kandydaci są bardzo dobrze przygotowani i zmotywowani do podjęcia zatrudnienia w Poczcie Polskiej - mówi Grażyna Jaśkiewicz, ekspertka ds. doradztwa zawodowego i rekrutacji w Fundacji Aktywizacja.

W ostatnich latach Poczta zatrudniła niemal 1000 osób z niepełnosprawnościami. Na koniec grudnia 2014 roku wskaźnik ich zatrudnienia w Spółce wynosił tylko 1,03%. Pod koniec 2019 roku pracowało w niej 1810 osób z orzeczoną niepełnosprawnością, a wskaźnik zatrudnienia takich pracowników wyniósł 2,22%.

Źródło: Poczta Polska

O rynku pracy czytaj także:
- Żabka inwestuje w centra logistyczne i rekrutuje pracowników
- Rynek pracy w czasie pandemii ma się dobrze - menedżerowie i specjaliści wciąż poszukiwani


W przygotowaniu nowy numer czasopisma "Logistyka" 3/2020.
Tematem wiodącym wydania będzie "Logistyka bez barier".

Ostatnio zmieniany w niedziela, 07 czerwiec 2020 14:52
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe