Zaloguj się

Prologis dla środowiska

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
Prologis dla środowiska Fot. Pixabay

Prologis, jeden z liderów nieruchomości logistycznych, rozszerza w Europie współpracę z brytyjską organizacją charytatywną Cool Earth, walczącą ze zmianami klimatu, oraz firmą certyfikującą zgodność z zasadami zrównoważonego rozwoju The Planet Mark. Firmy łączą swoje działania w ramach  pionierskiego projektu, którego celem jest monitorowanie i ograniczanie emisji dwutlenku węgla w pełnym cyklu życia budynku we wszystkich nowych nieruchomościach logistycznych Prologis.

Prologis poinformował o tym podczas obchodzonego 5 czerwca 2020 roku Światowego Dnia Ochrony Środowiska Naturalnego, podkreślając tym samym swoje wsparcie kampanii Dekady Działań ONZ oraz innych starań podnoszących standardy zrównoważonego rozwoju w sektorze nieruchomości przemysłowych w Europie.
W ramach programu Prologis i Cool Earth sfinansują działania przyczyniające się do ochrony lasów deszczowych. W ten sposób Prologis będzie mógł zrównoważyć ekwiwalent emisji dwutlenku węgla w swoich nowych inwestycjach w całej Europie, a jednocześnie pomoże ochronić obszar lasów deszczowych o powierzchni ponad trzydziestokrotnie większej niż każdy nowo budowany obiekt Prologis.
Prologis był pierwszą firmą z branży nieruchomości logistycznych w Wielkiej Brytanii, która wprowadziła program ograniczania emisji dwutlenku węgla w pełnym cyklu życia budynku. Od 2008 roku firma The Planet Mark certyfikowała 55 inwestycji Prologis na rynku brytyjskim, dokumentując tym samym redukcję emisji dwutlenku węgla o niemal 300 000 ton.

- Prologis w Wielkiej Brytanii jest pionierem w ograniczaniu emisji dwutlenku węgla w pełnym cyklu życia budynku - inaczej mówiąc wbudowanej emisji CO2, powstającej podczas budowy nowego budynku. Dzięki odpowiednim rozwiązaniom projektowym wbudowaną emisję CO2 można ograniczyć, jednak nie jest możliwe całkowite jej wyeliminowanie. Dzięki współpracy z Cool Earth i The Planet Mark ograniczyliśmy nieuniknioną, wbudowaną emisję dwutlenku węgla w naszych budynkach w Wielkiej Brytanii. Dotychczas pomogliśmy w ten sposób ochronić aż 12 500 akrów lasów deszczowych w Peru i Papui-Nowej Gwinei, co jest ekwiwalentem 50 kilometrów kwadratowych - to obszar niemal równy powierzchni Karkonoskiego Parku Narodowego. Widzimy ogromny potencjał tej inicjatywy, dlatego zdecydowaliśmy się rozszerzyć program na Europę kontynentalną i dzięki temu w jeszcze większym stopniu przyczynić się do ograniczenia naszego śladu węglowego, jak również wspomóc rozwój społeczności zamieszkujących lasy deszczowe - powiedział Ben Bannatyne, prezes Prologis na Europę.

Prologis i Cool Earth wspierają ludność zamieszkującą lasy deszczowe i chronią cenny drzewostan, który przetwarza dwutlenek węgla z całego świata, dostarcza świeżą wodę i daje schronienie ogromnej różnorodności gatunków roślin i zwierząt. Prologis zapewnia ochronę 3,2 milionom drzew, które magazynując 3,5 milionów ton dwutlenku węgla, kompensują około 600 000 ton emisji CO2. Firma prowadzi także działania edukacyjne dla 7 500 uczniów szkół położonych w pobliżu swoich parków logistycznych. Na bezpłatnych, zorganizowanych przez Prologis zajęciach, prowadzonych przez "The Eden Project", młodzież poznaje zasady zrównoważonego rozwoju i uświadamia sobie swoją rolę w ratowaniu naszej planety.

- Po zakończeniu każdej nowej inwestycji przekazujemy darowiznę na rzecz organizacji Cool Earth, ponieważ zdajemy sobie sprawę, jak delikatne są lasy deszczowe i chcemy wspomóc ochronę tego ekosystemu tak szybko, jak to tylko możliwe - podkreślił Ben Bannatyne. - W ramach globalnych działań podejmowanych na rzecz ratowania planety, wspieranie lokalnych społeczności w ochronie lasów deszczowych jest najrozsądniejszym i najbardziej pozytywnym podejściem. Lasy deszczowe magazynują jedną czwartą światowej emisji dwutlenku węgla i zapewniają schronienie dla ponad sześciu milionów gatunków roślin i zwierząt, stanowiąc tym samym niezwykle ważny ekosystem, dzięki któremu możemy przetrwać. Dzięki współpracy z Cool Earth możemy dalej skutecznie wypełniać nasze mocne, oparte na dowodach naukowych zobowiązanie na rzecz łagodzenia skutków zmian klimatycznych, które już teraz przynosi szerokie korzyści dla społeczeństwa, kultury i różnorodności biologicznej.

- Prologis wniósł i nadal wnosi nieoceniony wkład w zrównoważony rozwój, monitorując i ograniczając emisje dwutlenku węgla w pełnym cyklu życia swoich budynków. Żaden inny deweloper nie osiągnął tak wiele - podkreślił Matthew Owen, dyrektor Cool Earth. - Rozpoczynamy Dekadę Działań, w której dla dobra społeczeństwa każdy człowiek i każda instytucja powinny wnieść swój wkład w walkę ze zmianą klimatu i utratą bioróżnorodności. Aby ograniczyć globalne ocieplenie do 1,5°C, musimy do 2030 roku zmniejszyć obecną skalę emisji dwutlenku węgla o 50 procent. Niech ten rok zapoczątkuje dekadę ambitnych działań, które pozwolą osiągnąć ten cel w zamierzonym czasie.

- Zobowiązanie Prologis na rzecz zrównoważonego rozwoju jest dowodem autentycznego przywództwa i przyczynia się do podnoszenia standardów w całej branży. Mamy nadzieję, że inni podążą za przykładem Prologis, abyśmy w ciągu najbliższych 10 lat mogli z powodzeniem zmienić ten świat - nasz dom i naszą cywilizację - na lepsze, dbając o wspólne bezpieczeństwo i zrównoważony rozwój - dodał Steve Malkin, CEO Planet First i założyciel The Planet Mark.

Źródło: Prologis

O ochronie środowiska czytaj także:
- UPS rekompensuje offsety węglowe
- 50 autobusów elektrycznych Solaris dla Krakowa

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 08 czerwiec 2020 16:02
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe