Zaloguj się

Korea Południowa i Wietnam w nowej ofercie SPEDCONT

Należąca do Grupy PEKAES spółka SPEDCONT rozszerzyła swoją ofertę o przewóz kontenerów do i z Korei Południowej oraz Wietnamu. Transporty obywają się obecnie dwa razy w tygodniu, a zainteresowanie nowymi kierunkami wciąż wzrasta.

SPEDCONT znajduje się w czołówce operatorów na rynku transportu intermodalnego ładunków pełnokontenerowych (FCL) i drobnicowych (LCL) i wciąż się rozwija. W jego najnowszej ofercie znalazły się nowe kierunki - Korea Południowa i Wietnam. Operator oferuje organizację transportu FCL i LCL zarówno w imporcie, jak i eksporcie, z wykorzystaniem istniejących już połączeń kolejowych na Nowym Jedwabnym Szlaku. Klienci mogą obecnie skorzystać z siatki połączeń feederowych z portów chińskich (Qingdao, Xiamen) do portów w Korei Południowej i Wietnamie.

- Rośnie skala naszych operacji. Każdego roku obsługujemy coraz to większy wolumen ładunków na Nowym Jedwabnym Szlaku. SPEDCONT stał się ważnym partnerem w transferze ładunków w tym kierunku. Każdego tygodnia obsługujemy cztery własne konsole kontenerowe z i do Chin. Dodatkowo, w kwietniu wprowadziliśmy obsługę kolejnych destynacji. W każdą środę i piątek wyjeżdżają z terminalu SPEDCONT kontenery do Wietnamu (Hai Phong / Ho Chi Minh) i Korei Południowej (Inczon / Pusan) - mówi Marcin Dobruchowski, prezes zarządu SPEDCONT.

Kontenery wysyłane z Polski docierają do Korei Południowej czy Wietnamu w ciągu 25 dni. SPEDCONT wykorzystuje transport drogowy, morski i kolejowy.

- Do realizacji usług podchodzimy kompleksowo. Zajmujemy się całą logistyką, wynajmem kontenerów, podstawieniem ich pod wskazane miejsce załadunku oraz dostawą drogową do odbiorcy. Wspieramy naszych Klientów w rozliczaniu opłat związanych z transferem ładunków, zapewniamy odprawy celne importowe, eksportowe i tranzytowe. Warto dodać, że konsolidację i dekonsolidację kontenerów prowadzimy we własnym magazynie SPEDCONT, co jest szczególnie cenione przez naszych Klientów - dodaje Michał Gawin, dyrektor ds. operacyjnych, SPEDCONT.

SPEDCONT dysponuje własnym magazynem znajdującym się w terminalu kontenerowym w Łodzi. Dzięki temu kontenery nie wyjeżdżają poza terminal, co wpływa na obniżenie kosztu obsługi transportu i skrócenie czasu podróży ładunku średnio o jeden dzień.
Powstanie Nowego Jedwabnego Szlaku przyczyniło się do rozwoju usług intermodalnych w Grupie PEKAES. Za swoją przewagę na rynku operator uważa własne połączenia kolejowe z polskich portów morskich do terminali kontenerowych w kraju.

Źródło: PEKAES

O transporcie intermodalnym czytaj także:
- Nowe międzynarodowe połączenia Connect Operator
- Ze Swarzędza ruszył kolejny pociąg intermodalny
- Pierwszy transport naczep pociągiem na trasie Niemcy - Polska - Litwa

Ostatnio zmieniany w środa, 10 czerwiec 2020 11:31
Zaloguj się by skomentować