Zaloguj się

LOTOS Kolej nadal będzie przewozić w Niemczech

LOTOS Kolej nadal będzie przewozić w Niemczech Fot. LOTOS Kolej

Spółka LOTOS Kolej uzyskała od Niemieckiego Federalnego Urzędu Kolejowego - Eisenbahn-Bundesamt - nowy certyfikat bezpieczeństwa, który uprawnia ją do prowadzenia działalności przewozowej na terenie Niemiec do 2024 roku.

Niemiecka kolej charakteryzuje się solidną infrastrukturą, co ma duże znaczenie dla prędkości handlowej. W Niemczech działa aż 438 przewoźników kolejowych, z czego 414 stanowią niemieckie firmy przewozowe. Tylko 4 polskie spółki mają certyfikat wydany przez Eisenbahn-Bundesamt, który umożliwia prowadzenie działalności przewozowej w tym kraju. Wśród nich jest LOTOS Kolej, która samodzielne przewozy w Niemczech realizuje od 2015 roku. Tylko w 2019 roku uruchomiła tutaj niemal 500 ładownych pociągów, którymi łącznie przewieziono ponad 550 tysięcy ton towarów, natomiast praca przewozowa wyniosła 272 mln ntkm.

- Mamy stałych klientów, z którymi współpracujemy za naszą zachodnią granicą i aktywnie poszukujemy nowych partnerów. Obecność LOTOS Kolej na niemieckim rynku znacznie poszerza ofertę Spółki, a poprzez możliwości przewozowe możemy w krótkim czasie przewieźć produkty zarówno Grupy LOTOS, jak i klientów zewnętrznych eksportujących swoje towary na rynki zagraniczne. W Niemczech wozimy przede wszystkim paliwa - diesel, FAME, a także gaz, węgiel i kontenery - powiedział Anatol Kupryciuk, prezes zarządu LOTOS Kolej.

Przewozy na terenie Niemiec wymagały od Spółki pewnych środków i działań. Z załogi LOTOS Kolej wytypowano 8 maszynistów, którzy zostali gruntownie przygotowani do prowadzenia pociągów na terenie Niemiec zarówno pod względem zawodowym, jak i językowym. Do przewozów za zachodnią granicą przeznaczono lokomotywy wielosystemowe TRAXX 186. Kompleksową i całodobową obsługę przewozową pociągów zapewniają dyspozytorzy. Odpowiadają oni głównie za kontakt z zarządcą niemieckiej infrastruktury kolejowej oraz z podwykonawcami, zajmują się także planowaniem operacyjnym, a także wspierają pracę maszynistów poprzez kontakt z dyżurnymi ruchu oraz centralą ruchu.
Certyfikat bezpieczeństwa umożliwia Spółce oferowanie klientom przewozów w ruchu transgranicznym bez konieczności zlecania pracy podwykonawcom - innym przewoźnikom na terenie Niemiec. LOTOS Kolej obsługuje pociągi międzynarodowe nawet na bardzo odległych relacjach, czego przykładem jest uruchomiony niedawno przez Spółkę pociąg z Małaszewicz do Mannheim, przez Hamburg i z powrotem do Małaszewicz.

Źródło: Grupa LOTOS

O transporcie kolejowym czytaj także:
- Nowe międzynarodowe połączenia Connect Operator
- Ze Swarzędza ruszył kolejny pociąg intermodalny

Ostatnio zmieniany w piątek, 12 czerwiec 2020 14:55
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe