Zaloguj się

e-LOGISTICS LIVE 2020 - nowy event w logistycznym kalendarium

24 czerwca 2020 roku, w przestrzeni wirtualnej, odbędzie się po raz pierwszy konferencja e-LOGISTICS LIVE 2020. Wydarzenie, poświęcone logistyce i e-commerce, organizuje Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ - Instytut Logistyki i Magazynowania (Ł-ILiM). Hasłami przewodnimi konferencji są: współdzielenie, transformacja, innowacja.

Instytut to uznany organizator Polskiego Kongresu Logistycznego LOGISTICS, największego w kraju i drugiego pod tym względem w Europie spotkania branży logistycznej, które co dwa lata odbywa się w Poznaniu. Tegoroczna, 15. edycja kongresu, ze względu na pandemię koronawirusa, została przeniesiona na przyszły rok. Nowa data i miejsce LOGISTICS 2021 to 19-21 maja 2021 roku. Instytut pragnie jednak dać dotychczasowym i nowym uczestnikom choćby namiastkę dobrze znanego i wyczekiwanego w branży wydarzenia, podjął więc decyzję o zorganizowaniu wydarzenia w innym formacie, które wzbogaci poważaną i znaną już wszystkim markę, jaką jest LOGISTICS.
Ambicją Ł-ILiM było stworzenie elektronicznej platformy wymiany poglądów i doświadczeń dla branży związanej z logistyką i e-handlem w dobie kryzysu.

- Logistyka obok technologii jest kluczowym elementem w E-commerce. Traktowanie logistyki jako przedłużenia łańcucha wartości stanowi ważny element przewagi konkurencyjnej. Efektywne zarządzanie procesami, wsparte technologią i ukierunkowane na wygodę klienta jest kluczem osiągnięcia sukcesu w E-commerce - mówi Jakub Gierszyński - mistrz ceremonii e-LOGISTICS LIVE 2020.

- E-commerce i usługi logistyczne wykonywane na jego potrzeby, jako jedne z niewielu gałęzi gospodarki, oparły się pandemii. Umiejętność szybkiego reagowania na zmiany wielu przedsiębiorstw sprawiły, że nie tylko nie straciły one, ale potrafiły jeszcze zyskać - podkreśla dr hab. Arkadiusz Kawa. - Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ - Instytut Logistyki i Magazynowania postanowił podążać za tymi zmianami, proponując innowacyjną i jednocześnie bezpieczną dla uczestników formułę spotkania w sieci. Naszym celem nie jest jednak tworzenie kolejnego webinaru. Chcemy, by e-LOGISTICS było czymś więcej.

Jednego dnia, 24 czerwca 2020 roku, tym razem w przestrzeni wirtualnej, spotkają się najważniejsi przedstawiciele branży logistycznej, e-commerce, a także firm logistycznych. e-LOGISTICS LIVE 2020 będzie okazją do rozmów o zagrożeniach i szansach związanych z kryzysem oraz próbą odpowiedzi na pytanie - co dalej?

- Porozmawiamy o wyzwaniach stojących przed logistyką. Chcemy skupić się na innowacjach, transformacji łańcucha dostaw oraz modnym obecnie pojęciu, jakim jest "współdzielenie". Już dziś wiemy, że w wydarzeniu udział weźmie kilkaset osób - mówi Arkadiusz Kawa.

e-LOGISTICS LIVE 2020 śledzić będzie można na żywo na dedykowanej platformie, na której znajdzie się wirtualne studio z moderatorem, wystawą online sponsorów i partnerów wydarzenia. Po nich wystawcy i prelegenci będą mieli szanse budowy networkingu przy tzw. round tables.
Mistrzem ceremonii, będzie Jakub Gierszyński - wytrawny mówca oraz doświadczony manager koncentrujący się na współpracy biznesu, technologii i ludzi dla efektywnej zmiany środowiska biznesowego i pracy zespołu. Od 2018 r. współpracuje z Inter Cars SA, gdzie rozwija strategie omnichannel B2C w segmencie motocyklowym I’M Inter Motors. Poprzednio, przez 7 lat, związany był z firmą Decathlon, w której przez 5 lat odpowiadał za rozwój decathlon.pl oraz synergie kanałów sprzedaży. Ponadto Jakub Gierszyński jest członkiem Rady Izby Gospodarki Elektronicznej oraz GS1 Polska i pasjonuje się nowymi technologiami.
Wirtualna konferencja ma być początkiem rozwoju corocznych spotkań branży logistycznej. Z zapowiedzi organizatorów wynika, że e-LOGISTICS odbywać się będzie cyklicznie - na przemian z tradycyjną konferencją, która co roku odbywała się na poznańskich targach.

- Zmiana formuły pozwoli na jeszcze ściślejszą integrację środowiska logistycznego. W tym roku w przestrzeni wirtualnej, a w przyszłym - już w rzeczywistości - zapewnia dyrektor Arkadiusz Kawa.

Współorganizatorem konferencji jest grupa wydawnicza MEDIA LOGISTYKA.

 

Sprawdź także:
- Program e-LOGISTICS LIVE 2020
- Formularz rejestracyjny
- Zaproszenie na konferencję - film (LinkedIn)
- Kilka sekretów zza kulis przygotowań (LinkedIn)
- Słowniczek pojęć e-commerce

 

Ostatnio zmieniany w wtorek, 16 czerwiec 2020 13:25
Zaloguj się by skomentować