Zaloguj się

Pociągi międzynarodowe znów na torach

Pociągi międzynarodowe znów na torach PKP Intercity

Otwarcie granic dla połączeń kolejowych jest zielonym światłem dla PKP Intercity. Od 22 czerwca 2020 roku pociągi międzynarodowe znów zaczną kursować. Składy przewoźnika będą sukcesywnie uruchamiane w relacjach do: Niemiec, Czech, Austrii, Węgier i Słowacji.

Kierunek Berlin
Pierwsze pociągi pojadą w kierunku Berlina. 22 czerwca ruszy nowe, codzienne połączenie - EIC Wisła z Warszawy Wschodniej. Skład wyjedzie ze stacji początkowej o godz. 6:29 i dotrze do stacji docelowej Berlin Hauptbahnhof o godz. 12:16. Pociąg w kierunku Polski odjedzie z głównego dworca o godz. 15:43, docierając do Warszawy o 21:21 na stacji Warszawa Wschodnia. Z Warszawy do Berlina będzie można również dojechać składem EIC Sprewa. 25 czerwca z Warszawy do Berlina wyjedzie pociąg EIC Odra, a 26 czerwca z Berlina do Gdyni pojedzie IC Gedania.

Kierunek Południe
Pociągi międzynarodowe w kierunku Czech, Austrii, Węgier i Słowacji będą uruchamiane sukcesywnie w drugiej połowie miesiąca. Od 22 czerwca wyruszą składy z Warszawy do Wiednia (EIC Polonia i EIC Sobieski). Tego samego dnia zacznie kursować skład IC Silesia ze stolicy do Ostrawy oraz IC Cracovia z Pragi do Krakowa. Ponadto z Wiednia do Katowic będzie można podróżować pociągiem IC Moravia, a z Grazu do Przemyśla pociągiem IC Porta Moravica. Połączenie Ostrawy z Przemyślem zapewni TLK Galicja.

Pociągi sezonowe w Polsce
PKP Intercity uruchamia część pociągów zestawionych z czeskich i słowackich wagonów. Włączane są one do składów pociągów kursujących w Polsce. W związku z otwarciem granic zostanie uzupełniona oferta połączeń krajowych o pociągi sezonowe, takie jak: TLK Pirat i TLK Bursztyn do Kołobrzegu, TLK Wolin do Świnoujścia, TLK Wydmy do Łeby i na Hel czy TLK Rozewie z Żyliny do Gdyni i z Jeleniej Góry na Hel, a więc łączące południową Polskę z wybrzeżem.

Bezpieczeństwo i higiena
PKP Intercity zwraca uwagę pasażerom na obowiązek stosowania środków ostrożności, które ograniczają rozprzestrzenianie się koronawirusa, jak: zasłanianie ust i nosa w czasie podróży pociągiem, a także częste mycie rąk. Wszystkie składy są regularnie dezynfekowane i czyszczone. Na warszawskiej Olszynce Grochowskiej, stacji postojowej, z której wyprawianych jest najwięcej pociągów przewoźnika, dezynfekowane są miejsca i elementy wyposażenia wagonów, z którymi podróżny ma bezpośredni kontakt, m.in.: klamki, poręcze, uchwyty, przyciski sterowania drzwiami czy toalety.

Źródło: PKP Intercity

O transporcie kolejowym czytaj także:
- Plany rozwoju Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej
- Ambitny plan - 200 przystanków kolejowych w Polsce

Ostatnio zmieniany w wtorek, 16 czerwiec 2020 15:53
Zaloguj się by skomentować