Zaloguj się

Szkolenie "Etykieta logistyczna GS1 w otwartych łańcuchach dostaw"

  •  Materiały Partnera - GS1 Polska
  • Kategoria: Wieści z GS1
Szkolenie "Etykieta logistyczna GS1 w otwartych łańcuchach dostaw" Pixabay

26 czerwca odbędzie się na żywo szkolenie online poświęcone etykiecie logistycznej GS1 w otwartych łańcuchach dostaw. Organizatorem szkolenia jest Fundacja GS1 Polska przy wsparciu Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ - Instytutu Logistyki i Magazynowania.

Uczestnicy szkolenia poznają zasady identyfikowania jednostek logistycznych i kodowania dodatkowych informacji biznesowych na etykietach logistycznych ze względu na to, jaką funkcję jednostki logistyczne pełnią w łańcuchu dostaw. Pokazane zostaną także aktualne wymagania sieci handlowych w zakresie danych na etykietach logistycznych, co jest niezmiernie istotne dla firm, które są dostawcami.
Podczas szkolenia przedstawione zostaną korzyści z wykorzystania etykiet logistycznych na jednostkach logistycznych w łańcuchach dostaw: zarządzanie paletami w magazynach, ułatwienie w zarządzaniu parametrami jakościowymi towarów w magazynowaniu (np. poprzez realizację strategii FIFO, LIFO, FEFO), traceability, zwiększenie wydajności w operacjach transportowych i magazynowych itp.
Istotną częścią szkolenia są praktyczne ćwiczenia utrwalające wiedzę merytoryczną, a także prezentacja dedykowanego oprogramowania do generowania etykiet logistycznych GS1.

Webinar poprowadzi Piotr Frąckowiak - Główny specjalista w Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ - Instytucie Logistyki i Magazynowania (Ł-ILiM). Pracuje nad wdrażaniem standardów Systemu GS1 w polskich przedsiębiorstwach. Jest autorem wielu publikacji z zakresu standardów GS1, wykonawcą i współwykonawcą projektów konsultingowych w zakresie automatycznej identyfikacji, traceability i bezpieczeństwa żywności, realizowanych na rzecz klientów Ł-ILiM oraz w projektach europejskich. Jest także moderatorem europejskiej grupy roboczej ds. automatycznej identyfikacji i kodów kreskowych w ramach GS1 in Europe. Odpowiedzialny za wdrażanie innowacyjnych kodów kreskowych GS1 DataBar oraz etykiet logistycznych GS1 w największych sieciach handlowych w Polsce. Certyfikowany audytor GS1 Global Traceability Conformance (GTC).

Dla kogo?
Szkolenie przeznaczone jest dla:
- aktualnych lub potencjalnych Uczestników Systemu GS1,
- specjalistów ds. znakowania i identyfikacji produktów,
- pracowników działów związanych z logistyką i łańcuchami dostaw, 
- pracowników działów IT i logistyków odpowiedzialnych za dostosowanie posiadanych lub zakup nowych aplikacji do druku etykiet,
- firm rozpoczynających wdrażanie technologii automatycznej identyfikacji.

Korzyści
Uczestnicy szkolenia zdobędą:
- umiejętność identyfikowania jednostek logistycznych,
- umiejętność kodowania atrybutów jednostek handlowych i logistycznych z wykorzystaniem Identyfikatorów Zastosowania GS1,
- znajomość zasad konstruowania etykiety logistycznej GS1, jej struktury, doboru informacji, aspektów technicznych,
- świadomość zastosowań i korzyści, jakie niesie stosowanie etykiety logistycznej GS1 jako elementu systemu automatycznej identyfikacji (ADC),
- znajomość znaczących wdrożeń etykiety logistycznej GS1 oraz wymagań detalistów z polskiego rynku.

Kiedy?
Szkolenie odbędzie się 26.06.2020 r. w godz. 10:00-14:30.

Rejestracja
Udział w szkoleniu kosztuje 590 zł netto. Aby skorzystać ze szkolenia, należy wypełnić formularz na stronie GS1 Polska i opłacić fakturę. Po wpłynięciu opłaty uczestnik otrzyma link do pokoju online, w którym odbędzie się szkolenie. 
Więcej informacji udziela: Artur Schönknecht, Starszy specjalista ds. wdrożeń standardów GS1, tel. 61 627 97 51, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Program szkolenia na stronie GS1 Polska.

O GS1 czytaj także:
- Nowy zarząd Fundacji GS1 Polska
- #ZacznijOd590 razem z GS1

Ostatnio zmieniany w środa, 17 czerwiec 2020 08:24
Zaloguj się by skomentować