Zaloguj się

Początek wakacji i większy ruch na kolei

Początek wakacji i większy ruch na kolei Fot. Pixabay

Z początkiem wakacji na torach kolejowych pojawi się więcej pociągów osobowych. Wrócą dawne i ruszą nowe połączenia. PKP Intercity zaoferuje swoim pasażerom ponad 400 składów.

22 czerwca wróciły już na tory pierwsze składy międzynarodowe PKP Intercity do Berlina i Wiednia. Sukcesywnie uruchamiane są również pociągi w kierunku: Czech, Austrii, Węgier i Słowacji. Przewoźnik jednak na tym nie poprzestaje. Rozpoczęło się lato, a w najbliższy weekend zaczną się długo wyczekiwane wakacje. PKP Intercity przywraca, zatrzymane w czasie epidemii koronawirusa, i uruchamia nowe połączenia, m.in. do miejscowości, które najchętniej odwiedzają turyści i urlopowicze.
Jak podaje Polska Agencja Prasowa, PKP Intercity będzie dysponować już ponad 400 aktywnymi połączeniami. Działania te są podyktowane coraz większym zainteresowaniem podróżami transportem kolejowym. Według danych podanych przez PAP, w ostatni długi weekend (10-14 czerwca) z usług przewoźnika skorzystało 308 tysięcy pasażerów - o 53 tysiące osób więcej niż w ciągu 14 dni (3-16 maja), czyli w okresie rozpoczęcia przywracania zawieszonych wcześniej połączeń przez PKP Intercity. Najbardziej popularne wśród pasażerów to trasy między Warszawą a Trójmiastem, Krakowem, Wrocławiem, Białymstokiem oraz Poznaniem.

Źródło: PAP

O przewozach osobowych czytaj także:
- Pociągi międzynarodowe znów na torach
- Plany rozwoju Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej

Ostatnio zmieniany w środa, 24 czerwiec 2020 10:05
Zaloguj się by skomentować