Zaloguj się

Omnipack rozwija skrzydła

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
Omnipack rozwija skrzydła Fot. Omnipack

Omnipack, polski startup świadczący usługi fulfillment dla eCommerce, uruchomił nowe centrum logistyczne w Nadarzynie i chce wejść na rynki zagraniczne.

Operator logistyczny od początku planował działalność na dużą skalę. Firma obecnie obsługuje już ponad 100 klientów i potrzebuje dodatkowej powierzchni magazynowej, dlatego zdecydowała się na wynajem 6500 m kw. w nowym budynku na terenie SEGRO Logistics Park Warsaw. Obiekt znajduje się tuż przy trasie S8 w Nadarzynie k. Warszawy oraz w pobliżu lotniska i centralnych hubów firm transportowych, co pozwoli na optymalizację procesów logistycznych i przyspieszy realizację zamówień.

- Kluczem do sukcesu każdego przedsiębiorcy, który chciałby, aby jego eCommerce miał zasięg globalny i był przystosowany do potrzeb lokalnych rynków, jest wybór operatora logistycznego, posiadającego magazyn w odpowiedniej lokalizacji, dostęp do lokalnych przewoźników i systemy do rozliczeń międzynarodowych. Dzięki centrum logistycznemu w Nadarzynie Omnipack może realizować wysyłki zagraniczne Next Day Delivery - powiedział Tomek Kasperski, CEO Omnipack.

Dla operatora istotne są też nowe technologie i infrastruktura magazynowa na wysokim poziomie, która wpływa na efektywność operacji logistycznych.

- Zakupy w internecie robimy coraz bardziej świadomie, dlatego nasi klienci mają coraz większe oczekiwania wobec nie tylko towaru, który zamawiają, lecz także jakości obsługi. Nowy magazyn w Nadarzynie zapewnia większą efektywność operacji logistycznych, a co za tym idzie lepsze customer experience, na który składają się: skrócony czas realizacji wysyłki, sposób pakowania czy sprawna obsługa zwrotów - komentuje Karol Milewski, CCO w Omnipack.

Celem operatora było przystosowanie magazynu do obsługi różnych branż, m.in.: spożywczej, kosmetycznej, designerskiej i modowej. W centrum zastosowano ekologiczne rozwiązania - zawory regulujące pobór wody, podliczniki pozwalające na stały monitoring mediów i realne oszczędności podczas eksploatacji budynku. Firma prowadzi też gospodarkę odpadami budowlanymi i wykorzystuje inteligentne oprawy LED, obniżające zużycie energii elektrycznej nawet o 30 proc.
Omnipack planuje także otwarcie kolejnego centrum logistycznego w Gorzowie Wielkopolskim przy granicy niemieckiej. Jego ambicją jest wejście na rynki zagraniczne i budowa sieci centrów fulfillmentowych w całej Europie.

Źródło: Omnipack

O inwestycjach logistycznych czytaj także:
- CEVA Logistics dla e-commerce
- Porty inwestują w terminale promowe

Ostatnio zmieniany w środa, 24 czerwiec 2020 15:07
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe