Zaloguj się

Pierwsza w branży wirtualna konferencja - e-Logistics 2020 LIVE - już za nami

  •  Paula Wojdylak
  • Kategoria: Edukacja

E-Logistics 2020 LIVE już za nami. Wydarzenie, które zapowiadaliśmy od przeszło dwóch miesięcy, spełniło swoją rolę - wyszło naprzeciw potrzebom uczestników, gromadząc w jednym miejscu ekspertów e-commerce. To nie był zwykły webinar, którymi przesycony jest aktualnie rynek. Organizatorzy podołali trudnemu wyzwaniu - przenieśli ideę Polskiego Kongresu Logistycznego LOGISTICS do Internetu.

Całość relacjonowaliśmy Wam przez cały dzień na naszym Twitterowym kanale, ale podsumujmy wszystko raz jeszcze:

Całym wydarzeniem sprawnie pokierował z wirtualnego studia na żywo Mistrz Ceremonii - Jakub Gierszyński - doświadczony manager, koncentrujący się na współpracy biznesu, technologii i ludzi, Dyrektor e-commerce i marketingu w firmie Inter Cars SA.

Po jego wprowadzeniu wydarzenie otworzył Arkadiusz Kawa, Dyrektor Łukasiewicz - Instytutu Logistyki i Magazynowania. To właśnie on przeprowadził dla nas przez pierwszą prelekcję, która wprowadziła uczestników w temat logistyki w e-commerce i e-commerce w logistyce.
Następnie na wirtualnej scenie wystąpili przedstawiciele takich firm i organizacji jak: GfK Polonia, InPost SA, GS1 Polska, WM Projekt, Decathlon Polska, Omnipack Sp. z o.o., Leroy Merlin Polska, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, P3 Logistic Parks, Magazino, ASICS EMEA, Pointpack SA, IKEA Distribution Services SA, European Logistics Association (ELA). Warto zatrzymać się przy kilku z nich:

O zmianach w zachowaniu konsumentów, a także nowych standardach dostaw m.in. w firmie Inpost, opowiedział Hubert Walczak, Dyrektor Działu Fulfillment InPost SA, który na co dzień współpracuje z biznesem e-commerce w zakresie obsługi logistycznej oraz koordynuje działania związane z obsługą klienta w usłudze e-Fulfillment. W swojej prezentacji "Wpływ zmian makroekonomicznych na branżę e-commerce" nakreślił zmiany narzucone branży przez pandemię koronawirusa.

Jeśli pamiętacie Państwo artykuł z naszego Banku Wiedzy pt. "Magia niepowtarzalnych 13 cyfr, czyli rzecz o numerze GTIN" - możecie poczuć namiastkę świetnego wystąpienia Magdaleny Krasoń-Wałęsiak, Eksperta GS1 Polska. Podczas swojej prelekcji przybliżyła uczestnikom tematykę numeru GTIN (kodu EAN) oraz wyjaśniła, dlaczego jest on fundamentem logistyki w e-commerce.

Uczestnicy konferencji mieli również przyjemność wysłuchać prezentacji Sebastiana Kaczmarskiego, Menedżera ds. centralnych operacji dystrybucyjnych w IKEA Distribution Services SA. Na przykładzie swojej firmy Pan Kaczmarski wprowadził uczestników w temat "Od cash&carry do paczkomatów czyli droga IKEA do e-commerce", potwierdzając tym samym głośno komentowane w branży plany wprowadzenia automatów paczkowych w sieci sklepów IKEA. Przedstawione zostały również plany firmy IKEA dotyczące rozwoju sektora e-commerce, a także rozwiązania wspierające zrównoważony rozwój.

Na zakończenie części konferencyjnej Marta Cudziło, Kierownik Centrum Logistyki w Łukasiewicz - Instytucie Logistyki i Magazynowania, podsumowała specyfikę rynku fulfillment w Polsce i na świecie, odnosząc się do poprzednich prelekcji.

Podczas przerwy pomiędzy wystąpieniami mogliśmy zapoznać się z wirtualnymi stoiskami  GS1 Polska, P3 Logistic Parks, Siemens, a także Łukasiewicz - ILiM. W trakcie wydarzenia towarzyszyła nam również Magda Rysuje - graphic recorder, która specjalnie dla uczestników e-Logistics stworzyła wyjątkowe notatki graficzne powstające na żywo w trakcie całego wydarzenia. Uczestnicy mogli na bieżąco śledzić efekty jej kreatywności i zapoznać się z procesem tworzenia jej prac.

Całość wydarzenia zwieńczyło After Party - sesja networkingu w postaci "speed dating", podczas której uczestnicy mieli okazję lepiej się poznać oraz wymienić doświadczeniami. A już w przyszłym roku - będziemy mieli okazję do spotkania na żywo - w tradycyjnej odsłonie Polskiego Kongresu Logistycznego LOGISTICS 2021!

- To było dla nas olbrzymie wyzwanie. Kluczem stali się ludzie, zarówno zgrany zespół wewnątrz Instytutu, jak i Ci wspierający nas na zewnątrz - mówi Dobiesława Dembecka, Specjalista ds. marketingu Łukasiewicz - ILiM. - Jestem dumna, że udało nam się zorganizować wydarzenie na wysokim poziomie, które nie tylko wzbogaciło znaną markę, jaką jest LOGISTICS, ale dało również początek do dalszych działań pod hasłem eLOGISTICS. Odbieramy bardzo dużo pozytywnych słów od uczestników, którzy czekają na więcej. Nie zawiedziemy ich!

- W zespole siła, a przy tym projekcie rzeczywiście mieliśmy całą rzeszę sprzymierzeńców i kibiców, zarówno w Instytucie jak i poza nim. Nie sposób wymienić tutaj wszystkich. Cieszę się, że trud naszej wspólnej pracy został w dniu wczorajszym nagrodzony i doceniony. To było absolutnie nasze wspólne święto. Delektujemy się pozytywnym feedbackiem płynącym zarówno ze strony uczestników, prelegentów, partnerów oraz ekipy technicznej. Bez nas wszystkich razem i bez każdego z osobna to wydarzenie nie byłoby takie samo. Będziemy wracać z podsumowaniami, osobistymi podziękowaniami. Chętnie pochylimy się nad każdą opinią, uwagą, aby w przyszłości jeszcze lepiej móc spełnić oczekiwania uczestników i partnerów i jeszcze efektywniej realizować nasze cele - dodaje Joanna Świątek, Kierownik Marketingu i PR Łukasiewicz - ILiM. - Szczególne znaczenie ma dla nas fakt, że udało nam się zaprezentować Łukasiewicz- ILiM jako Centrum Kompetencji w zakresie logistyki w e-commerce, w szczególności dzięki naszym znakomitym ekspertom: dyrektorowi Instytutu, dr. hab. Arkadiuszowi Kawie oraz Marcie Cudziło, Kierownik Centrum Logistyki naszego Instytutu, ale także dzięki temu, że zaproszenie na scenę przyjęły znamienitości związane z branżą e-handlu. Jesteśmy przekonani, że będzie to owocowało wieloma ciekawymi projektami w przyszłości. Pierwsza e-konferencja za nami. Jeszcze nie opadły emocje, a my już wiemy, że to dopiero początek.

Sprawdź także:
- Pełna relacja z wydarzenia na Twitterze
- Strona internetowa wydarzenia

 

Ostatnio zmieniany w czwartek, 25 czerwiec 2020 15:35
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe