Zaloguj się

C.Hartwig Gdynia przewiezie zboże użytkowników giełdy rolnej Commoditrader

Duńska cyfrowa giełda handlu zbożem, Commoditrader, która w czerwcu ruszyła w Polsce, nawiązała współpracę z firmą spedycyjną C.Hartwig Gdynia SA. Giełda skupia ponad 2000 producentów rolnych z całej Europy, oferując między innymi dostęp do usług transportowych jako dodatek do handlu produktami rolnymi online.

Jedną z kluczowych funkcjonalności platformy jest możliwość zakupu bądź sprzedaży towaru łącznie z transportem, bowiem umożliwia kontakt z niezależnym dostawcą logistycznym. W przypadku polskiej wersji platformy jest to właśnie firma C.Hartwig Gdynia SA.

- Naszym założeniem było stworzenie rynku dostępnego dla wszystkich, dlatego użytkownicy mogą porównywać ceny produktów łącznie z ich transportem - komentuje Ida Boesen, współzałożycielka Commoditrader. - Często to właśnie od ceny transportu zależy czy transakcja się powiedzie. Giełda pokazuje cenę końcową, co jest znacznym ułatwieniem dla użytkowników. Dzięki temu nie muszą wykonywać kilku telefonów czy pisać kilkunastu maili przy każdej transakcji.  

C.Hartiwg Gdynia, partner logistyczny Commoditrader w Polsce, właśnie od spedycji towarów masowych, w tym towarów suchych, między innymi zbóż, rozpoczął działalność w Polsce. Dzięki współpracy Duńczyków z firmą z Gdyni, użytkownicy giełdy mają szansę dotrzeć do większej ilości odbiorców - także za granicą. Spedytor przewiezie ich towary nie tylko po Polsce, ale także po całej Europie i świecie.

- Mamy doświadczenie i wiedzę, które oferujemy na polskim rynku agro - mówi Marek Kearney, dyrektor ds. projektów logistycznych C.Hartwig Gdynia. - Jako jedna z wiodących firm spedycyjnych w Polsce, chcemy wspierać naszych klientów w możliwie najlepszy sposób. Współpraca z Commoditrader jest spotkaniem wyspecjalizowanych podmiotów branży. Myślę, że jako firma stosująca innowacyjne podejście do realizowanych projektów, znajdziemy wspólny język z duńskim partnerem. Jeśli chodzi o logistykę, to jesteśmy gotowi, aby wspierać zarówno handel krajowy, jak i zagraniczny.

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 29 czerwiec 2020 15:52
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe